Boğa Burcu Çocuğunun Özellikleri

Konusu 'Koç - Boğa - İkizler' forumundadır ve Aylinn tarafından 1 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

 1. Aylinn Well-Known Member


  Boğa Burcu Çocuklarının Özellikleri

  İnatçılık, çocuk boğa burcunun özellikleri arasında ilk önce sayılması gerekendir. Zira boğa çocukları, daha bebekken kendilerini bu özellikleri ile gösterirler. Tüm burçlar arasında en inatçı çocuk boğa çocuğudur. Onlara istemedikleri şeyleri yaptırmak, deveye hendek atlatmak kadar zordur. Bu yüzden de boğa çocuğu olan anneler, her gün ciddi yorucu bir mesai harcarlar. Doğum sonrası kiloları da en çabuk boğa anneleri atarlar.

  Boğalardaki inatçılık, huysuzluk anlamında değildir. Onlar sadece zorlamaya karşı inat halindedirler. Bu, onların en dikkat edilmesi gereken özellikleridir. Eğer bu hassasiyetleri göz önünde bulundurulmazsa, ilerde mutsuz, içine kapanık, zalim bir insan olabilirler. Normal şartlar altında son derece dingin ve dengelidirler. Anne babalarına da en zevkli anları yaşatanlar onlardır. Sevilip okşanmaya bayılırlar. Kendilerini sevdirmeyi de iyi bilirler. Sağlıklı bir bünye, çocuk boğa burcunun özellikleri arasındadır. Hem bedensel, hem de ruhsal açıdan oldukça sağlamdırlar.

  Büyümeye başladıkça, biraz haşarı ve şakacı bir yapıya bürünürler ama, genelde diğer çocuklara nazaran, dikkat çeken bir dengeye sahiptirler. Boğa çocuklarının renklerle olağan üstü bir bağları vardır. Renkler onların ruh halleri üzerinde son derece etkilidir. Pembe ve mavinin tüm tonları onlarda pozitif bir etki oluşturur. Buna mukabil kırmızının tüm tonları da onları rahatsız eder. Odalarında kullanılan renkleri buna göre oluşturmak, boğa çocuklarının ruhsal gelişimi açısından son derece tesirlidir.

  Okul hayatlarında başarılı olurlar. Öğretmenlerinin takdirlerini alırlar. Ne var ki, çok çabuk kavrayan bir yapıları yoktur. Yine de düzenli çalışma ile başarılı olurlar. Çünkü öğrendiklerini kolay kolay unutmazlar.

  Aile hayatları: Boğa çocukları, ailelerini, hayatlarında yer alan ciddi bir kurum olarak görürler. İnatçı tutumları ile uzlaşmayı öğrendikleri takdirde, aile içi anlaşmazlıklar en aza indirgenebilir. Boğalar, sevdikleri aile bireyleri ile birlikte olmaktan büyük huzur duyarlar.
   


Sayfayı Paylaş