Bodrum Yalıkavak

Konusu 'Bodrum' forumundadır ve GamZe tarafından 1 Eylül 2008 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Yalıkavak
  Yalıkavak Bodrum Yarımadası’nın kuzey-batısında yer alan şirin bir yerleşim bölgemizdir. Bodrum’a 18 km uzaklıkta Yalıkavak kıyıları yelken ve tüm su sporlarına yatkın bir bölgededir.

  Doğal güzellikleri ile yabancı bayraklı yatların uğrak yeri olmuştur. Temiz denizi ile doğanın bütünleştiği nadir köşelerimizden biridir. Yalıkavak akdeniz foku Monacus Monacus’a ev sahipliği yapmaktadır.

  Ege’nin akdeniz ile buluştuğu bu eşsiz bölgede yer alan Yalıkavak, olağanüstü plajları, doğası, otantik köyleri, tarihsel mirası, güzel mimarisi ve dünya standartlarındaki marinası ile her geçen gün turizm için daha önemli bir merkez olmaktadır.

  Bodrum’dan Yalıkavak’a karadan yapılan yolculuk sırasında, konuklar yarımada üzerinde en çok görülmesi gereken manzaraları seyrederler. Verimli vadilerden yukarı doğru tırmandıktan sonra, yol dağın tepesini keserek aşağı doğru, yarımadanın ortasına iner ve Yalıkavak’a varmadan önce, yörenin ve güney kıyılarını ortadan iki ayırır.turkeyarena.com Getirdikleri deniz ürünlerini boşaltan balıkçı motorları ve yolcularını karaya çıkaran pırıl pırıl yatlar ile durmaksızın işleyen bir marina bir yandan da dinlendirici eşsiz bir atmosfere sahiptir.

  Titizlikle denetlenen otel ve restorantlarından gönül rahatlığıyla hizmet alabilir, çarşı pazarından aynı güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Yalıkavak’a gelen herkese iyi tatiller ve büyülü gün batımları dileriz..!

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   


 2. GamZe Moderator

Sayfayı Paylaş