Bodrum Ortakent-Yahşi

Konusu 'Bodrum' forumundadır ve GamZe tarafından 1 Eylül 2008 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Ortakent-Yahşi

  Bodrum yarımadası plajlarının hiç birinde olmayan bir kum, tertemiz mavi bayraklı bir deniz ve iyi organize olmuş bir belediyecilik hizmetiyle Ortakent - Yahşi beldesinin yıldızı giderek yükseliyor.

  Bir konuya açıklık getirelim: Ortakent ve Yahşi birbirine çok yakın iki yerleşim birimidir. Ortakent daha geniş bir alana kurulu ve daha gelişmiş bir yer, Yahşi ise yine aynı yol üzerinde ama tepede kurulu daha küçük bir köydür. İkisinin yalısı, yani deniz kıyısındaki bölgeleri aynı yerdir; kimileri Ortakent Yalısı diye anar, kimileriyse Yahşi Yalı. Çoğu kişi de Ortakent - Yahşi Yalı der.

  Adından da anlaşılacağı gibi Ortakent, Bodrum Yarımadası'nın tam ortasında kurulmuş. Bu yüzden de Bodrum'un merkezinden yarımadanın diğer yerlerine ulaşan yolların üzerinde bir kavşak. "Yahşi" adı mavi denizi ile geniş kumsalına çok yakışıyor.turkeyarena.com

  Denizden esen serinletici rüzgâr, yaz sıcağının altında güneşlenirken bunalanların imdadına koşar. Eğer keyifle oturduğunuz yerden kalkmak istemiyorsanız, sahil boyunca yayılmış kafe ve restoranlar siz güneşlenirken bile servis yapmaya hazırdır. Burası saatlerce dinlenip denize girebileceğiniz huzurlu ve sakin bir yerdir.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   


 2. GamZe Moderator

Sayfayı Paylaş