Bodrum Karaada Kaplıcası

Konusu 'Bodrum' forumundadır ve GamZe tarafından 18 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Bodrum Karaada Kaplıcası
  Bodrum Karaada Bodrum’a yaklaşık 5 km. mesafede bulunan Karaada şifalı sıcak suyu ile ünlüdür. Doğal bir mağaradan çıkan bu suyun ve mağaradaki çamurun çeşitli rahatsızlıklar üzerinde etkisi olduğu söylenmektedir.
  Bodrum’un karşısında ve dört mil uzaklıktaki Karaada günübirlik ya da gecelemeli tekne gezilerinin uğrak yeridir. Adı Kara ama tepeleri çam ormanı ile kaplı yeşil bir adadır. Romatizma ve göz hastalıklarına iyi gelmektedir.

  Karaada Çamur Banyosu
  Ada’nın Bodrum’a bakan tarafındaki mağara, gezi teknelerinin ve yatların uğrak yeridir. Sahilde küçük bir motel ve lokanta da bulunur. Mağarada bulunan çamurun cilt hastalıklarına iyi geldiği bilinir.

  Daha da önemlisi güzelliği ile ünlü Kleopatra’nın güzelliğinin bu çamurdan geldiği rivayet edilir.

  Özellikle kadınlar yüzlerini, vücutlarını bu çamurla bularlar ve "zenci" olarak hatıra fotoğrafı çektirirler. Sonra da mağara içinde kaynayan termal suya girilir ve ardından dışarıda denizin mavi sularına dalınır.turkeyarena.com Adanın arka yüzünde birbirinden güzel koy ve plajlar yatar. En güzeli ve büyüğü Poyraz limanıdır. Dibi kum olan denizi akvaryum gibidir. Poyraz limanını 1 mil doğusunda Yassı adanın kuzeyinde Adalı koy, Tavşan burnunun 1 mil doğusunda da Çemperci koyu uzanır. Her ikisi de teknelerin sevdiği dibi kum, pırıl pırıl koylardır.
  [​IMG]

  [​IMG]
   


 2. GamZe Moderator

Sayfayı Paylaş