BMW yeni modelleri ile 2008 Los Angeles Auto Show

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 5 Aralık 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  BMW yeni modelleri ile 2008 Los Angeles Auto Show'a damga vurdu
  Yeni BMW 7 Serisi’nin ve BMW Concept 7 Serisi’nin 2008 Los Angeles Auto Show’da yapılan lansmanı sırasında, Kanada ve Amerika için geliştirilen BMW’nin ilk dizelleri olan BluePerformance teknolojili BMW X5 xDrive35d ve BMW 335d Sedan modelleri de büyük beğeni topladı.

  [​IMG]

  BMW EfficientDynamics, çevre bilinci ve performans konusunda en seçici pazar olan Amerika ve Kanada’da kalpleri fethediyor. Premium segmentin lider otomobil üreticisi BMW, safkan sürüş zevkini geliştirilmiş yakıt ekonomisi ve emisyon yönetimiyle birleştiren, oldukça geniş bir yenilikçi sürüş konsepti sunarak 19-30 Kasım 2008 tarihleri arasında yapılan Los Angeles Auto Show'da tüm gözleri üzerine çekti.

  Amerika ve Kanada'da pazara sunumundan hemen önce, BluePerformance teknolojisi sunan BMW X5 xDrive35d ve BMW 335d Sedan Advanced dizelleri Los Angeles Auto Show’da sergilendi. BMW'nin benzersiz EfficientDynamics gelişim stratejisini temel alan, eşsiz performans dengesi ve yakıt ekonomisi ile öne çıkan BMW 7 Serisi'nin Amerika tanıtımının ardından, BMW Concept 7 Serisi ActiveHybrid modeli de, Los Angeles otomobil fuarında yer aldı.

  BMW, verim artırıcı teknolojileri içeren oldukça geniş bir çeşitlilik sunarak, geleceğe odaklı sürüş konseptlerinin geliştirilmesinde lider olduğunu, 2008 Los Angeles Auto Show'da da gösterdi. İlk çıkışını Los Angeles'da gerçekleştiren ve Kaliforniya'daki bir pilot proje kapsamında bireysel ve kurumsal özel müşteriler tarafından günlük trafikte kullanılan, tamamen elektrikli MINI E gibi, BMW ActiveHybrid ve BMW BluePerformance, var olan yakıt tüketiminin ve emisyonun azaltılması çalışmalarına yenilikçi bir konsept kazandırıyor.

  2008 Los Angeles Auto Show bünyesinde hem organizatörler hem de satıcılar, sürdürülebilir ulaşım konsepti ve alternatif sürüş sistemlerine büyük önem veriyorlar. Bu nedenle Los Angeles Auto Show, BMW Group’a yarının dünyasına ait ulaşım seçeneklerini tanıtmak için güzel bir fırsat sundu. Yeni BMW 7 Serisi ve yeni BMW 3 Serisi, yenilikçi aktarım teknolojilerinde, temiz ve ileriye dönük bir bakışa işaret ediyor.

  BMW'nin yeni Lüks Sedanı için BMW ActiveHybrid, BMW 3 Serisinin en yeni versiyonları için BluePerformance'lı BMW Advanced Diesel
  Beşinci nesil BMW 7 Serisi'nin Amerika lansmanı, 2008 Los Angeles Auto Show'un en önemli başlıklarından biri olurken BMW'nin yeni Lüks Sedan'ı, Premium segmentin lider üreticisinin eşsiz yaratıcılık gücünü etkileyici bir biçimde kanıtladı. Yeni BMW 7 Serisi şık tasarımı, sürüş teknolojisi, süspansiyon özellikleri, güvenlik, sürücü destek sistemleri ve konfor gibi öne çıkan mühendislik dehasının bir sonucu.

  Yeni motorlarıyla, standart olarak sunulan Dinamik Sürüş Kontrolü ve dünyanın tek İntegral Aktif Direksiyon Sistemi ile BMW 7 Serisi, otomobil dünyasında görülmemiş bir şekilde dinamizm ve konforu birleştirirken, buna bağlı olarak benzersiz bir sürüş keyfi sunuyor. Uzun dingil mesafesine sahip modellerde dahil olmak üzere Yeni 7 Serisi’nin tüm modellerinde Dinamik Sürüş Kontrolü ve İntegral Aktif Direksiyon Sistemi ile büyük bir kullanım rahatlığı sunarken, en kaliteli malzemeler üstün bir işçilikle kendisini belli ediyor.

  BMW'nin yeni amiral gemisinin yenilikçi karakteri, otomobilde hiçbir kısıtlama olmadan kullanılabilen İnternet bağlantısı, hem yol üzerinde hem de yol kenarındaki yayaları tespit edebilme yeteneğine sahip Gece Görüş Sistemi, yeni geliştirilmiş Şerit Değiştirme Uyarı Sistemi ve kamera destekli Hız Limiti Göstergesi gibi özellikleri barındıran yeni nesil BMW iDrive kontrol konseptini kullanarak farklılığını gösteriyor.

  BMW 3 Serisi’nin en yeni versiyonu, Amerika'daki galasını Miami'de yapmasının hemen ardından, Batı Sahili'nde de ilk kez Los Angeles Auto Show'da görücüye çıktı. Dünyanın en çok satan lüks otomobili olan BMW 3 Serisi pazara, Premium segmentteki liderliğini daha da pekiştirmek gibi net bir amaçla sunuluyor. Özenle geliştirilmiş gövde tasarımı, iç kısımdaki yüksek kalite, yeni nesil BMW iDrive ve Amerikan pazarı için geliştirilen ilk dizel motorun yanı sıra, otomobilde internet kullanımını da içeren BMW ConnectedDrive özellikleri, BMW 335d Sedan'da gururla sunuluyor.
  BMW, hem sportif hem de verimli dizel motorlar geliştirip üreterek, Avrupa'da dizel teknolojiye olan ilgiye büyük bir katkı sağladı. Bugün, BMW dizel motorları, Avrupa'nın önde gelen otomobil pazarlarında BMW satışlarının büyük bir kısmını oluşturuyor. Şimdi ise BMW Advanced Diesel, dizel teknolojilerin Amerika'da popülerlik kazanması için gereken doğru özellikleri ve ideal kaliteyi sunuyor. BMW'nin Değişken Çift Turbo Teknolojisi'ne sahip 3.0 litrelik, sıralı altı silindirli motoru, dünyanın en sportif ve en dinamik dizel motoru olarak hem BMW X5 xDrive35d ile hem de BMW 335d Sedan’la Los Angeles Auto Show'da sunuldu.
  Nitrik oksitleri (NOX) azaltan SCR teknolojisinin kullanılması, Amerika'da mutlaka uyulması gereken BIN 5 emisyon standardının yakalanmasını sağlarken, BluePerformance'lı BMW Advanced Diesel'lerin her iki modelinin, 50 eyalette de satışa sunulabilmesine olanak tanıyor.
  BMW, ActiveHybrid Teknolojisini tanıtarak ayrıca model çeşitlendirme stratejisini de devam ettiriyor ve her müşterinin farklı ihtiyaçlarına cevap verebilecek geniş bir Hybrid teknolojisi çeşidi geliştiriyor. Bu nedenle BMW 2009 yılında üretim standardına iki Hybrid modeli daha ekleyecek. Bu modeller, elektrikli ve içten yanmalı motorların, yoğun bir fren ve itiş gücü kullanılarak elektrik enerjisine dönüştürülmesi sonucu birlikte kullanılacak ve verimlilikte ciddi bir artış sağlayarak, performansı da artıracak.
  BMW Concept 7 Serisi ActiveHybrid, AB test değerlerine göre yanmalı motora sahip bir otomobile oranla yaklaşık % 15 yakıt tasarrufu sağlayan yarı-hybrid bir modelle 2008 Los Angeles Auto Show'da sunuldu.
  Bu teknolojinin daha ileri bir boyutu ise, AB test değerlerine göre yakıt tüketimini % 20'ye varan oranda azaltan tam hybrid sistemin kullanıldığı BMW Concept X6 ActiveHybrid.

  Bu yeniliklere paralel olarak BMW, sürüş sistemleri teknolojisinde sahip olduğu büyük yeterliliğini, kalitesi zaten kanıtlanmış olan içten yanmalı motorları geliştirmek için de kullanıyor. Gerçekten de, BMW 7 Serisinde bulunan 6 ve 8 silindirli motorlar, dinamizm, motor kalitesi ve verimlilik konularında yine standartları belirliyor. BMW 750i'de sunulan 407 bg güç sunan V8 motor tam anlamıyla sınıfının en verimli motoru. Zira AB test değerline göre yapılan testte, ortalama 11.4 litre/100 km yakıt tüketimiyle bu etkileyici gerçek, açık bir şekilde kanıtlandı. 326 bg, sıralı 6 silindirli motoruyla BMW 740i'de, 9.9 litre/100 km yakıt tüketimi sergileyerek, sürüş performansıyla yakıt ekonomisinin kusursuz bir dengesini sağladığını gösterdi..
  04.12.2008, Perşembe
   


Sayfayı Paylaş