BMW X6 Santral İstanbul’da tanıtıldı

Konusu 'Bmw' forumundadır ve OrKuN tarafından 7 Haziran 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  BMW’nin X serisindeki son temsilcisi X6 önceki gece Santral İstanbul’da davetlilerin beğenisine sunuldu. Tanıtımda 3 farklı motor seçeneklerine sahip olan X6’lar katılanlardan büyük ilgi gördü..

  Haberin resimlerine "Fotoğraf Galerisi" linkinden ulaşabilirsiniz

  Dünyanın İlk Sportif Aktivite Coupe’si BMW X6 artık Türkiye’de
  Dinamik tasarımı, benzersiz sürüşü keyfi ve üstün BMW teknolojisinin son harikası, Spor Aktivite Coupe’si (SAV) kavramının yaratıcısı BMW X6, Avrupa ile aynı anda Türkiye’de. 3 farklı motor seçeneğiyle satışa sunulan BMW X6 coupe’nin sürüş keyfine SAV’ın konfor ve cömertliğini ekliyor.
  Yeni BMW X6 ile BMW, X ailesinin en sportif ve çevik temsilcisini sunuyor. Bir Coupe’nin dinamizmi ve çekiciliğine SAV’ın üstün konfor özelliklerini ekleyerek yepyeni bir segment yaratan BMW X6, sert hatlarıyla da görsel bir zenginlik sunuyor. Mayıs ayından itibaren Türkiye’de de sunulmaya başlanacak olan BMW X6, X6 xDrive 30d, X6 xDrive 35d, X6 xDrive 50i motor seçenekleriyle kullanıcıların beğenisine sunulacak.
  Coupe keyfinin BMW X6’nın sürüşün her anında hissedilmesi için özel olarak tasarlanan arka koltuklar, yolcuların da sürüşten maksimum şekilde keyif almasını sağlıyor. Oldukça geniş diz ve baş mesafesiyle konforlu bir sürüşü garanti eden BMW X6, teknoloji ve güvenlik konularında da öncü durumunda.

  BMW X6’nın yeni bir segment yaratan farklılıkları sadece tasarımla sınırlı değil. Dinamizmi ve çevikliği X6’nın yadsınamaz ve rakipsiz artılarını oluşturuyor. X6’nın sürüş dinamiklerinin kaynağı da BMW’nin yeni geliştirmiş olduğu yürüyen aksam sistemi. Yeni BMW X6’da bir ilk olan Dinamik Performans Kontrolü sunuluyor.
  Yeni BMW X6 ile sürüş keyfini ve çevikliği bugüne kadar görülmemiş bir boyuta taşıyan BMW; bu boyutlardaki bir araçta standart olarak Dinamik Performans Kontrolü sunuyor. X6’nın kullanımını kolaylaştıran Dinamik Performans Kontrolü, arka akstaki torku sağ ve sol tekerlekler arasında tamamen ve tam değişken şekilde aktarabiliyor. Bu özellik, X6’nın viraj içlerindeki performansını ve yol tutuş dinamiklerini önemli ölçüde iyileştiriyor.
  Üstün yol tutuş ve dinamik kullanım özelliklerini Coupe otomobillerden ve konfor konusundaki üstünlüğünü de üstün BMW altyapısından alan BMW X6 Türkiye’de, 118.441 Euro’luk baz fiyatıyla pazara sunulacak. 2 dizel ve 1 benzini motor seçeneğiyle ülkemizde bulunacak BMW X6 model ailesinin en güçlüsü olan xDrive 50i, 151.131 Euro’luk fiyatıyla Borusan Otomotiv yetkili satıcılarında otomobil tutkunlarını bekliyor.

  Üç Farklı Motor Seçeneği

  Dizel motor seçenekli X6 modelleri arasında başlangıç seviyesini oluşturan 3.0 litrelik X6 xDrive 30d Common Rail Enjeksiyon teknolojisi ve turbo besleme ile 235 bg güç ve 520 Nm’lik tork üretiyor. xDrive 30d’nin 8.2 lt/100 km’lik yakıt tüketim oranları da dizelin düşük yakıt tüketimiyle BMW motorlarının performansının buluşmasını oluşturuyor. X6 modellerinin ortalama CO2 emisyon oranları 217-299 gr/km olarak değişiyor.
  BMW X6’nın dizel motor seçenekli versiyonlarından biri olan X6 xDrive 35d’de yenilikçi değişken Twin Turbo teknolojisi kullanılıyor. 3.0 litrelik motoruyla 100 km’de ortalama 8.3 lt yakıta ihtiyaç duyan xDrive 35d’nin 0-100 km sprinti için sadece 6.9 saniye yeterli oluyor.
  X6 xDrive50i yüksek performansı ve boyutlarına göre 12.5lt /100 km’lik yakıt tüketim oranlarıyla tutumluluğunu gösteriyor ve sınıfının en başarılı Coupe’si unvanını alıyor. BMW X6’nın bir diğer seçeneği olan 3,0 lt’lik sıralı altı silindirli benzinli xDrive 35i modeli, Yüksek Hassasiyetli Enjeksiyon ve Twin Turbo teknolojilisiyle BMW’nin “EfficientDynamics” (verimli dinamizm) felsefesinin en iyi örneklerinden birini oluşturuyor. 306 bg güç üreten altı silindirli motoruyla xDrive 35i , sınıfının en kuvvetlisi durumunda. Yüksek verim ve dinamizminin karşısında 10.9 lt/100 km’lik yakıt tüketim değerleri X6’nın başarısının anahtarı..

  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
  03.06.2008, Salı
   


Sayfayı Paylaş