BMW M3 Sedan 2012 Model

Konusu 'Bmw' forumundadır ve oguzturk tarafından 1 Haziran 2011 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Her bir cm’si sportif bir otomobil.
  BMW M3 Sedan'ın dış tasarımı.
  BMW M3 Sedan'a baktığınızda ilk göreceğiniz şey; spor bir otomobille bir sedanın mükemmel birleşimidir: geniş hava kanalları ve göz alıcı motor bölümü kapağı ile kuvvetli ön uç. Rüzgâr tüneli özel biçimlendirilmiş harici aynalar... Dört krom kaplı egzoz borusu ve daha geniş arka teker izi... Heyecan verici performansı, dört kapılının kullanışlılığı ile bir araya getiren iddialı bir dış tasarım.

  Sürücü için bir cennet
  BMW M3 Sedan'ın iç tasarımı.
  BMW M3 Sedan'ın iç tasarımı da tıpkı dış tasarımı gibi özeldir. Kokpiti, gerçek bir spor otomobil hissi uyandırmanın yanı sıra, yüksek ergonomik konfor ve ince tasarım da sunar. Deri kaplamalı, özel M renkli dikişlere sahip M çok işlevli direksiyon simidinden, M spor koltuklara veya Titanyum Shadow iç mekân kaplamasına kadar her bir detay; BMW M'i tanımlayan seçkinliği ve spor kökenliliğini yansıtmaktadır.

  Hava taşıtı.
  BMW M3 Sedan'ın aerodinamikleri.
  Akıllı aerodinamikleri sayesinde BMW M3 Sedan; sadece havanın içerisinden zahmetsizce süzülmekle kalmaz, aynı zamanda havayı en gerekli olduğu yerlere yönlendirir. Motor bölümü kapağının yanındaki hava girişi, havayı doğrudan V8 yüksek devirli motora yönlendirir. Ön panelin yan taraflarındaki hava kanalları, motor ve vites yağının soğutulmasına yardımcı olur. Ve hem aerodinamik yan aynaları ve hem de arka difüzörler, otomobilin heyecan verici dinamiklerine katkıda bulunur.

  V8 yüksek devirli motor.
  Kırmızı çizgiye kadar güç: BMW M3 Sedan'ın V8 yüksek devirli motoru, özgün bir yarış otomobili karakterine sahiptir. Çıkış gücü ve motor hızını maksimuma çıkartmak için her bir bileşen, dikkatlice optimize edilmiştir. Sonuç: 8400 dev/dak'dan 420 bg ve 3900 dev/dak'dan 400 Nm. Ve hepsi bu kadar değil: gaz kelebekleri ve motor yönetim sistemi, motorun sürücünün hareketlerine hızlı bir şekilde tepki vermesi ve her bir pedal hareketinin anında hızlanma olarak yansımasını sağlamaktadır.

  [​IMG]
  [​IMG]
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

  Performans
  [​IMG]Azami hız (km/sa): 250
  [​IMG]Hızlanma 0 - 100 km/sa (sn): 4,9[​IMG]
  Yakıt tüketimi
  [​IMG]Şehir içi (lt/100 km): 17.7
  [​IMG]Şehir dışı (lt/100 km): 9.3
  [​IMG]Ortalama (lt/100 km): 12.4 / 512
  [​IMG]Depo hacmi (lt): 63
  [​IMG]CO2 emisyonu (gr/km): 290
  Şanzıman
  [​IMG]Şanzıman: Manuel
  [​IMG]
  Motor
  [​IMG]Güç (bg)/Güç devir (devir/dak): 420 / 8300
  [​IMG]Tork (Nm)/Tork devir (devir/dak): 400 / 3900
  [​IMG]Silindir hacmi (cm3): 3999 (turkeyarena.net)
  [​IMG]
  Boyutlar ve Ağırlık
  [​IMG]Ağırlık (kg) DIN: 1680 / 1700
  [​IMG]Bagaj hacmi (m3): 525
  [​IMG]Kapı sayısı/Koltuk sayısı: 4 / 5

  [​IMG]
  [​IMG]
   

Sayfayı Paylaş