BMW 7 Serisi Sedan 2012 Model

Konusu 'Bmw' forumundadır ve oguzturk tarafından 30 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  BMW 7 Serisi Sedan'ın Dış Tasarımı.
  Önden heybetli, arkadan güçlü tasarımıyla BMW 7 Serisi Sedan, kendine güveni yeniden tanımlayan bir araç. Büyük böbrek ızgaralar, yeni BMW 7 Serisi’nin heybetli duruşunu vurgularken çarpıcı omuz çizgisi, kesintisiz bir şekilde motor bölümü kapağından bagaj kapağına kadar uzanıyor ve aracın daha da uzun görünmesini sağlıyor. Kapı kolları da omuz çizgisine birleşerek geceleri bile ayırt edilebilecek bir etki uyandırıyor.

  BMW 7 Serisi Uzun Versiyon’un Dış Tasarımı.
  BMW 7 Serisi’nin uzun versiyonu, kısa versiyondan 14 cm daha uzundur. Bu fark, arka tasarımda alanı genişletmek ve konforu arttırmak için kullanılmıştır. Arka kapı çok daha büyüktür ve araca girişi ve araçtan çıkışı kolaylaştırır. İç tasarım, lüks sedan sınıfının en geniş ebatlarına sahiptir. Tavan çizgisi ve C sütununun yeniden tasarlanmasıyla baş mesafesi arttırılmış ve böylelikle de geniş hacim hissinin artması sağlanmıştır.

  BMW 7 Serisi Sedan'ın İç Tasarımı.
  BMW 7 Serisi Sedan’ın karakterini, geniş hacmi, keskin zarafeti ve çekici işlevselliği yansıtır. Geniş üst sınıf malzeme yelpazesi ve el işçiliği ile iç tasarımın kalitesi modern cazibenin yeni bir tanımını ortaya koyuyor. Kokpitin dikkat çekici bir özelliği ise; siyah panel teknolojili gösterge panelidir . Gösterge kullanımda değilken mat siyahtır, kontak açıldığında ise birkaç aşamada canlanır. Yüksek teknoloji ürünü, özel seramik malzeme, belirli kontrol elemanlarında ve düğmelerde de opsiyonel olarak sunulmaktadır.

  BMW 7 Serisi Uzun Versiyon’un İç Tasarımı.
  BMW 7 Serisi Sedan Uzun Versiyon tarafından sunulan geniş hacim benzersizdir ve her yolcuya özeldir. Ekstra 14 cm, bacak mesafesinin artırılması için kullanılmıştır ve tavan çizgisi yeniden tasarlanmasıyla baş mesafesi de arttırılmıştır. turkeyarena.net. Ayrı ayrı ayarlanabilen koltuklar, gelişmiş arka klima sistemi ve arka koltuk eğlence sistemi, aracın modern arka tasarımını gözler önüne seriyor. Çünkü sürüş keyfi sadece ön koltukta tadına varılabilecek bir deneyim değildir.

  [​IMG]
  [​IMG]
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

  Başarının gücü.
  BMW 750i modelinin sekiz silindirli benzinli motoru.
  BMW 750i modelinin yeni sekiz silindirli motoru, azami düzeyde güç ve performans sağlarken, aynı zamanda hem yakıt tüketimi hem de emisyon seviyesini de düşürüyor. Yeni V8 Çift Turbo teknolojisi, 407 bg azami güç üretiyor. 600 Nm olan azami tork, 1,750 ile 4,500 dev/dak arasında sabit olarak sağlanıyor ve 0'dan 100 km/sa’e hızlanma sadece 5.2 saniyede tamamlanıyor. Ama basit birkaç sayının, V8'in benzersiz sesiyle kıyaslandığında pek de anlamı kalmıyor değil mi?

  Standartları belirliyor.
  BMW 760i ve 760Li’nin on iki silindirli benzinli motoru.
  Yeni standartlar belirlemek ve en yüksek beklentilerin bile üzerine çıkmak için geliştirilmiş bir motor. BMW 760i ve 760Li'nin yeni üretilen 12 silindirli V motoru, olağanüstü düzeyde düzgün ve pürüzsüz çalışır ve maksimum verimlilik ile ayırt edici dinamikler ve tükenmez güç kaynakları sağlar. Altı litre silindir kapasitesi ve en son nesil TwinPower Turbo teknolojisi ile bu motor, 544 bg maksimum çıkış gücü ve 1.500 dev/dak’da ulaşılabilen 750 Nm’ye varan tork sunar. Tümüyle alüminyum olan motor 0’dan 100 km/sa hıza 4,6 saniye gibi etkileyici bir sürede ulaşır. Ve yakıt tüketimi de aynı oranda etkileyicidir: Yüksek hassasiyetli enjeksiyon sayesinde BMW 760i, 100 kilometrede sadece 12,9 litre tüketir.

  Üst düzey performans.
  BMW 740i modelinde kullanılan sıralı altı silindirli benzinli motor.
  240 kW/326 bg üreten sıralı altı silindirli BMW motoru, gelmiş geçmiş en güçlü sıralı altı silindirli motordur. BMW 740i modelinde kullanılan motor, Çift Turbo teknolojisine ve BMW'ye özgü Yüksek Hassasiyetli Enjeksiyon sistemine de sahiptir ve eşsiz güç ile performansı gerçekten çok etkileyici bir ekonomi ile bir arada sunmaktadır. 0'dan 100 km/sa'e ulaşmak sadece 5.9 saniye sürmektedir. Motorun ağırlığı, tamamen alüminyumdan üretilen motor bloğu sayesinde çok daha düşüktür ve aracın genel çevikliğine katkıda bulunmaktadır.

  Ultra modern dizel gücü.
  BMW 730d modelinde kullanılan sıralı altı silindirli dizel motor.
  Muhteşem yetenek övgüleri hak ediyor. Alüminyumdan üretilen yeni silindir kapağı, motorun sesini optimize ederken, dikey yerleştirilen supaplar ve yenilikçi kızdırma bujilerinin kullanımı, yumuşak ve istikrarlı bir yanma süreci sağlayarak emisyonu azaltıyor. Değişken emme geometrisine sahip turboşarj sistemi ile üçüncü nesil Common Rail enjeksiyon, 100 kilometrede 7.2 litre ortalama yakıt tüketimini garanti ediyor. 245 bg azami güç ve 540 Nm azami tork, gücün ve performansın, üstün gelişiminin mevcut sürüş koşullarına ve gerekliliklerine uygun olarak tasarlanmış olduğu anl***** geliyor.

  [​IMG]
  [​IMG]
   

Sayfayı Paylaş