BMW 5 Serisi, altıncı jenerasyonuyla Nisan ayında satışa sunulacak

Konusu 'Bmw' forumundadır ve OrKuN tarafından 15 Şubat 2010 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Ağabeyiyle birlikte geliştirdi krizde maliyetlerini düşürdü
  ALMAN otomobil üreticisi BMW'nin orta üst sınıftaki temsilcisi 5 Serisi, altıncı jenerasyonuyla Nisan ayında Türkiye'de satışa sunulacak. Kriz döneminde doğan 7 Serisi projesinin aslında 5 Serisi'ni de kapsadığını bu sayede de maliyetlerin düştüğünü söyleyen BMW yetkilileri, yeni modelin platform dışında da pek çok ortak parçanın kullanıldığını söyledi. BMW 7 Serisi, 5 Serisi GT ve 5 Serisi Sedan modellerinde kullanılan ortak parça sayısının artırılması da giderlerin düşürülmesine katkı sağlamış.

  2.0 litre dizel Eylül'de
  İlk etapta 3.0 litre dizel ve 3.0 litre çift turbo benzinli motor seçenekleri ile yollara çıkacak aracın 2.0 litre dizel versiyonu ise Eylül ayında gelecek. Segmentindeki modellere göre daha düşük vergi dilimine girmesi nedeniyle Türkiye'de, sınıfının en çok satılan otomobili olan 5 Serisi'nin dizel motoru, 184 beygir güç ve 380 Nm tork üretebilir hale getirilmiş. 100 kilometrede 5.5 litre yakıt tüketen bu motor, Türkiye'ye standart olarak sunulan 8 ileri otomatik şanzımanla gelecek.

  İnternet bağlantısı
  Chris Bangle'ın iddialı çizgilerini kullanan önceki nesil 5 Serisi, bu nedenle pek çok BMW fanatiğini hayal kırıklığına uğratmıştı ancak son nesilde BMW'nin karakteristik çizgilerini hatırlatan detaylar aracın en dikkat çeken yanını oluşturuyor. Öne çıkarılan BMW böbrekleri aracın daha agresif durmasını sağlarken, araç öncüsüne göre daha sade bir tasarıma sahip. 5 Serisi'nin omuz çizgisi de markanın dinamik karakterine vurgu yapıyor. Aracın iç mekanında da 7 Serisi'ni hatırlatan kokpit göze çarpıyor. İnternet bağlantısının da opsiyonel olarak alınabildiği sunulduğu yeni 5 Serisi, otomatik park asistanı sayesinde uzunluğu 5 metreye yakın bu aracın kolaylıkla park edilmesini sağlıyor. Head-up display sistemi sürüş bilgilerini ön cama yansıtarak sürücünün gözünü yoldan ayırmadan aracı kullanmasını sağlarken, Adaptive Drive sistemi de arka tekerleklere virajda hareket kazandırarak yol tutuşa katkı sağlıyor.

  [​IMG]
  08.02.2010, Pazartesi
   


Sayfayı Paylaş