BMW 3 Serisi Sedan 2012 Model

Konusu 'Bmw' forumundadır ve oguzturk tarafından 29 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Kesin karar.
  BMW 3 Serisi Sedan'ın dış görünümü.
  İki çarpıcı karakter çizgisi BMW logosuna doğru uzanır, çizgiler logoyu sararken omuz çizgisi farlardan başlayarak araca paralel uzanır ve aracı görsel olarak daha uzun gösterir. Bu etki, atletik ve özel olarak şekillendirilmiş çamurluklarla birlikte sportif görünüme katkıda bulunur. İçbükey ve dışbükey yüzeyler, yukarıya ve aşağıya doğru hareket eden çizgilerle birleşerek ön kısmın daha geniş ve dinamik görünmesini sağlar. BMW 3 Serisi Sedan, tek bir fikrin dışa vurumudur: Sınıfının en atletik sedanı için uygun bir gövde sağlamak.

  Açık avantaj.
  BMW 3 Serisi Sedan'ın iç mekânı.
  Bir BMW'yi gözleriniz kapalıyken bile tanıyabilirsiniz. Elinizi üzerinde gezdirmeniz, benzersiz kalitesini hissetmeniz için yeterlidir. Döşemedeki inanılmaz işçilik, direksiyon simidinin ele oturan tasarımı, yüksek kaliteli krom kaplama. Gözleriniz açtığınızda, BMW 3 Serisi Sedan hissettiklerinizi doğrular. BMW’ye adım atmak çok kolay. Ondan ayrılmak ise çok zor.

  Her anın tadını çıkartın.
  BMW 318i ve 320i'de kullanılan dört silindirli benzinli motorlar.
  Ortalama olarak dakikada on defa gözlerinizi kırparsınız. Bu esnada da 2000 ayrı yakıt enjeksiyonu gerçekleşirken her defasında 2 mg kadar az yakıt motora beslenebilir. Bu inanılmaz hassasiyet seviyesi, supaplar arasında merkezi konumda bulunan piezo enjektörler sayesinde mümkün olmaktadır. Otomatik Çalıştırma Durdurma işlevine sahip motorlar, bu yüksek teknoloji ürünü işlev ile çok daha yüksek devirlerde fakir yanma ile çalışabilmektedir. Bu da daha yüksek verim ve daha yüksek performans sağlamaktadır. Daha az yakıtla daha yüksek performans - BMW EfficientDynamics konseptinin özüdür.

  Tutumlu atlet.
  BMW 318d ve 320d'de kullanılan dört silindirli dizel motorlar.
  Yeni nesil Common Rail teknolojisi, 2000 bar basınçla hassas şekilde ölçülmüş dozlarda yakıtı yanma odasına enjekte ederek azami verim ve çok daha yumuşak çalışma sağlar. BMW 320d'nin dört silindirli dizel motoru 100 km için 5 litreden az yakıta ihtiyaç duyar ve azami torkuna sadece 1.750 dev/dak'da ulaşır. Yine de aracı sadece 7.9 saniyede 0'dan 100 km/sa'e ulaştıracak kapasiteye sahiptir.

  [​IMG]
  [​IMG]
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

  Performans
  [​IMG]Azami hız (km/sa): 203
  [​IMG]Hızlanma 0 - 100 km/sa (sn): 13,4
  [​IMG]

  Yakıt tüketimi
  [​IMG]Şehir içi (lt/100 km): 11,0
  [​IMG]Şehir dışı (lt/100 km): 6,2
  [​IMG]Ortalama (lt/100 km): 7,9 / 795
  turkeyarena.net
  [​IMG]Depo hacmi (lt): 63
  [​IMG]CO2 emisyonu (gr/km): 185,0

  Şanzıman
  [​IMG]Şanzıman: Otomatik
  [​IMG]

  Motor
  [​IMG]Güç (bg)/Güç devir (devir/dak): 116 / 6000
  [​IMG]Tork (Nm)/Tork devir (devir/dak): 150 / 4300
  [​IMG]Silindir hacmi (cm3): 1596
  [​IMG]

  Boyutlar ve Ağırlık
  [​IMG]Ağırlık (kg) DIN: 1380 / 1455
  [​IMG]Bagaj hacmi (m3): 460
  [​IMG]Kapı sayısı/Koltuk sayısı: 4 / 5

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   

Sayfayı Paylaş