Bluetooth Etkin Aygıtın Ayarlarını Değiştirme

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve EmRe tarafından 11 Şubat 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Bluetooth aygıtını Bluetooth özellikli bir bilgisayarla eşleştirdikten (bağladıktan) sonra, aygıt adını değiştirebilir veya hizmetlerini etkinleştirip devre dışı bırakabilirsiniz. Ayrıca, bilgisayarınızı bu ve diğer Bluetooth aygıtlarıyla nasıl eşleştireceğinizi de denetleyebilirsiniz.
  Aşağıdaki adımları tamamlamak için Bluetooth kablosuz teknolojisi bilgisayarınıza yüklenmiş olmalıdır:

  Hizmetleri etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak ya da aygıt adını değiştirmek için

  Etkinleştirebileceğiniz veya devre dışı bırakabileceğiniz hizmet türleri normalde Bluetooth fare veya klavyeden fazla hizmete sahip cep telefonu gibi aygıtlara göre değişir. Bluetooth aygıtında etkinleştirebileceğiniz veya devre dışı bırakabileceğiniz bazı hizmet örnekleri çevirmeli ağ, dosya aktarımı ve stereo sestir.

  1. Aygıtlar ve Yazıcılar'ı açmak için Başlat düğmesini [​IMG], ardından da Başlat menüsünde Aygıtlar ve Yazıcılar'ı tıklatın.
  2. Değiştirmek istediğiniz Bluetooth aygıtını sağ tıklatın ve ardından Özellikler'i tıklatın.
   Aygıt düzgün bağlanmışsa Aygıtlar ve Yazıcılar'da görüntülenmesi gerekir. Aygıtın üretildiği addan ve modelinden farklı (bazen de açıkça ilgili olmayarak) bir ad altında listelenebilir. Windows programında aygıt adını değiştirmemişseniz Aygıtlar ve Yazıcılar üretici aygıta ne ad vermişse onu görüntüler.
  3. Aşağıdakilerden birini yapın:
   • Bilgisayarınızda görünen aygıt adını değiştirmek için Bluetooth sekmesini tıklatın, yeni bir ad yazın ve ardından Tamam'ı tıklatın.
   • Bir hizmeti etkinleştirmek için Hizmetler'i tıklatıp, hizmetin yanındaki onay kutusunu işaretleyin ve ardından Tamam'ı tıklatın. Listelenen bazı hizmetleri anlamıyorsanız, aygıt el kitabı veya üretici web sitesini denetleyin.
   • Bir hizmeti devre dışı bırakmak için Hizmetler sekmesini tıklatıp, hizmetin yanındaki onay kutusunu temizleyin ve ardından Tamam'ı tıklatın. Listelenen bazı hizmetleri anlamıyorsanız, aygıt el kitabı veya üretici web sitesini denetleyin.
   


 2. EmRe Well-Known Member

  Bilgisayarınızın Bluetooth aygıtlarını bulma (ya da bulunma) biçimi için birkaç seçenek belirleyebilirsiniz.

  1. Denetim Masası'nı açmak için Başlat düğmesini ve sonra Denetim Masası'nı tıklatın.
  2. Denetim Masası arama kutusuna Bluetooth yazın ve ardından Bluetooth ayarlarını değiştir'i tıklatın.
  3. Bluetooth Ayarları iletişim kutusunda Seçenekler sekmesini tıklatın ve aşağıdakilerden herhangi birini uygulayın:
   • Bilgisayarınızın Bluetooth etkin aygıtlar tarafından bulunabilir olmasını sağlamak için Bluetooth aygıtlarının bu bilgisayarı bulmasına izin ver kutusunu seçin.
    Bluetooth özellikli bilgisayar bulma modundayken, diğer bilgisayar veya aygıtlar tarafından algılanabilmesini sağlayan bir kablosuz sinyal yayınlar. Bazen buna eşleştirme modu da denir. Bu kutuyu işaretlerseniz, bilgisayarınız bulma modundaki Bluetooth aygıtlarını algılayabilir ancak onlar bilgisayarınızı algılayamaz.

    [​IMG]

    Uyarı : Bilgisayarınızın korunmasını sağlamak için, yalnızca Bluetooth etkin bir aygıtın bilgisayarınızı bulmasını istediğiniz zaman bilgisayarınızı bulunabilir yapın.

   • Bluetooth aygıtlarını bilgisayarınıza bağlanmanızı sağlamak için Bluetooth aygıtlarının bu bilgisayara bağlanmasına izin ver onay kutusunu seçin.
   • Bluetooth etkin aygıtı bilgisayarınıza bağlanmaya çalıştığında bildirilmesi için Yeni bir Bluetooth aygıtı bağlanmak istediğinde beni uyar onay kutusunu seçin.
   

Sayfayı Paylaş