BlackBerry Baglanti Sorunu Çözümü!

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve OrKuN tarafından 14 Ekim 2011 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  BlackBerry ceplerde bağlanti sorunu çözülüyor
  Büyük firmalarin bòyle sorunlar yasamasi pek hos olmuyorama cok hizli gelisen teknolojide 3-5 yila bu hatalar unutuluyor gidiyor. Tabi bu arada firma ayakta durabilirse yoluna devam ediyor yoksa hatasi gibi kendide unutuluyor umarim bu firmanin basinada boyle seyler gelmez diyerek haberimize gecelim; BlackBerry ceplerde dünya çapında meydana gelen bağlantı sorunu, kısmen çözülmüş gibi görünüyor. E-posta hizmeti artık sorunsuzca kullanılabilirken web'de gezinme ise Avrupa, Orta Doğu, Hindistan, Afrika ve Latin Amerika'da EMEIA ağlarında bulunanlar için geçici olarak kullanılamıyor.

  RIM teknoloji baş müdürü David Yach, yaşanan sorunun bir hack'leme saldırısıyla ilgisi olmadığını söyledi. Sorunun RIM'in altyapı sistemlerindeki bir enerji probleminden kaynaklandığı düşünülüyor. Yach, Çarşamba günü medya ve yatırımcılara yaptığı bir açıklamada bunun bir saldırı olduğuna dair ellerinde herhangi bir kanıt olmadığını söylüyor.

  Kesintinin Apple'ın iOS 5'i ve rakip iMessage'ı ortaya çıkarttığı zamana gelmesi, RIM için büyük bir şansızlık olarak değerlendiriliyor.
   


Sayfayı Paylaş