Bizi özümüzden uzaklaştıran televizyon!!!!!!

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve abdulkadir tarafından 16 Mart 2008 başlatılmıştır.

 1. abdulkadir Well-Known Member


  TELEVİZYON
  Televizyon, iki yüzlü bir silahtır. Hem hayır ve iyilik için, hem de şer ve kötülük için kullanılabilir.

  Televizyon yozlaştırmak, saptırmak, cinsel konuları müstehcen şekilde yaymak, çılgınca eğlenmek, mevcut kuşakları ve İslâm prensiplerinin dışına çıkarmak için kullanılırsa bu âlet günah olur.

  Bugün Türkiye'de televizyon tamamen nesli yok etme unsuru olan zina, içki, kumar ve seks konuları

  sergilemektedir. Durum bu olunca televizyon edinmek, onu seyretmek büyük haramlardan sayılır, büyük günahlardan kabul edilir, Hemen her asırda ilim adamları, imamlar şu hususta icma yapmışlardır, İslâm dininin aslı şu beş şeyi korumaktır:

  I- Dini korumak, 2- Aklı korumak, 3- Nesli korumak, 4- Canı korumak (beden ve ruh sağlığını korumak. 5- Malı korumaktır.

  Televizyona gelince; zinayı, içkiyi, haramları yaymak için dizi filimler, baleler, konserler ve benzeri gösterilerle iffeti, şerefi yıkmakla, namus mefhumunu sıfıra düşürmektir. Zina ve benzeri ahlaksızlığa yardım etmektir. O halde onu seyretmek de haramdır, dinlemek de haramdır.

  Yabancı Kadına Bakmanın Haram Kılındığı Hakkında Vârid Olan Âyet:

  (Resulüm!) Mümin erkeklere, gözlerini (harama) dikmemelerini, ırzlarını da korumalarını söyle. Çünkü bu, kendileri için daha temiz bir davranıştır. Şüphesiz Allah, onların yapmakta olduklarından haberdardır.(Nur Suresi 30)

  Bir de hiç bilmediğin bir şeyin ardına düşme! Çünkü kulak, göz, gönül, bunların her biri yaptıklarından sorumludurlar.(İsra Suresi 36)

  Bugün televizyon, yedi kanalizasyondan pislik akıtmaktadır. Yapılan bir istatistikte Avrupa'daki Seks ve benzeri programlardan dolayı babanın kızına zina etme oranı %20'dir. Yani beş babadan biri kızına tecavüz ediyor. Bu olaylar ülkemizde de olmaya başladı. Buna acı da olsa bir iki örnek vermek istiyoruz:

  Baba, işten eve gelince beş yaşındaki oğlunu ve altı yaşındaki kızını çıplak ve sarmaş dolaş görünce perişan oluyor. "Siz ne yapıyorsunuz?" deyince çocuklardan "Televizyonda böyle yapıyorlardı baba" cevabını alınca televizyonu sokağa fırlatıyor. Bizlerde başımıza böyle korkunç bir olay geldikten sonra mı televizyonu atacağız? O zaman iş işten geçmiş olabilir. Bugün bilhassa kadınlar, yalan rüzgarlarını, arkası yarın seyretmeye ayırdığı zamanın yarısını İslâm'ı öğrenmeye ayırsa bu nesil böyle olmaz. Anneler,babalar çocuklarından şikayetçiler: "Bize saygı göstermiyor, içki içiyor, kumar oynuyor, avrupalı kâfirlere benziyor diye.Fatih Sultan Mehmed'in annesi abdestsiz süt emzirmezdi, öyle anadan öyle evlat. Bugünün anneleri televizyonun başında içki âlemlerini, zina, fuhuş âlemlerini, papazı, kiliseyi seyrederek süt emziriyorlar.Böyle

  anneden de böyle evlatlar...

  Acaba Allah (c.c.) hazretlerinin razı olmadığı televizyondaki bu vb. programların seyredildiği evin bereketi olur mu? Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) bir hadis-i şeriflerinde:

  "Kişi sevdiği ile beraberdir" buyurmaktadır. Ahmed İbn-i Hanbel, Buhari, Müslim

  Bugün ülkemizdeki insanlar peygamberimizi ve sahabeyi kiramı mı seviyorlar yoksa televizyondaki ahlâksız insanları mı? Rusya'nın çökmesinin sebeplerinden biri de fuhuş ve zinadır. Avrupa'da manevi olarak yıkılmıştır. Manevi olarak yıkılan milletlerin devletleri de yıkılmaya mahkûmdur. Aile fertleri, anne ve babanın çocuklarını bu ahlâksızlıklara karşı korumak, güzel ahlâkı, saygıyı, sevgiyi aşılamak zorundadırlar.Sizler televizyonunuzun başında içki âlemlerini, zina, fuhuş âlemlerini seyrederken Azrail'in canınızı almasını ister misiniz?
   


 2. elif Moderator

  TV yayınları şuan çok kalitesizleşti doğrudur ama bu tvleri atmamızı gerektirmez, haber kanalları var, güzel tartışma programları yapan kanallarda var, seviyeli kanallarda var ama bizim toplumumuzda iğrençlikler niçin reyting yapıyor questionmark
   
 3. abdulkadir Well-Known Member

  ablacım tabiki faydalı kanallarda var...
  Ama ben burda genel olarak değerlendirdim....
   
 4. ot-gu Genel Sorumlu

  toplumun eğitim seviyesi çok düşük bu acun birtane bu halk için faydalı program yapsın dişimi kıracam...

  adamlar 3 aydır kutu açıyor ne onlar açmaktan nede bizim halk izlemekten bıkmadı, hiç bi eğitici yanı yok, hiç bi düşündürücü yanı yok, birbirlerinin kutusunu açıyorlar show tv ve acun paraları götürüyorlar, ülke satılıyor bunlar hala kutu açıyorlar ve bizimde halkımız izliyor. ayıptır bukadar olmaz...
   
 5. abdulkadir Well-Known Member

  Katılıyorum...
  Sonuna kadar arkandayım Oğuz abi...
   

Sayfayı Paylaş