Bizde Şike Yok

Konusu 'Spor Gündem' forumundadır ve EmRe tarafından 14 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Trabzon’daki yayın yapan yerel gazeteler, F.Bahçe’ye ve Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar’a yüklendi. Taraftar dernekleri toplantı düzenleyerek Aydınlar’ın istifasını istedi. Tüm Türkiye’nin günlerdir konuştuğu “Şike Operasyonu” kapsamında göz altına alınan Trabzonspor Başkanı Sadri Şener’in ve yöneticilerin serbest bırakılması, bordo mavili camiayı rahatlatsa da öfkeyi tam olarak dindiremedi.

  Fenerbahçe’yi ve Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Aydınları’ı ağır bir dille eleştiren Trabzonspor yerel basını, “Şener serbest kaldı, Fenerasyon utansın” başlıkları attı. Trabzonspor taraftar dernekleri de, basın toplantısı düzenleyerek, federasyon başkanı Mehmet Ali Aydınlar’ın karar verirken, Fenerbahçeli’liğini yansıttığını ileri sürerek; istifasını istedi. Yerel basın haber ve yorumlarında, Sadri Şener ve yöneticilerin gözaltına alınmasını, şampiyonluğun Trabzonspor’a verilmemesi için düzenlenen bir oyun olarak niteledi.

  Şike bulaştıramayacaksınız
  - Günebakış Gazetesi, “Şike Trabzonspor’a bulaşmadı” dedi. Gazete sayfalarında ise, “Başkan Sadri Şener ve yöneticilerin serbest bırakılması Trabzon’da coşku yarattı. Trabzonspor’a gönül verenler, ’Bu çirkin tezgaha Trabzonspor’u bulaştırmak isteyenler kazdıkları kuyuda boğulacaktır’ yorumunu yaptı.”

  Federasyonu protesto edelim
  - Taka Gazetesi, “Başkan serbest kaldı, Trabzon aklanıyor’ sürmanşetiyle okuyucularına gelişmeleri aktardı. Gazete spor sayfasında ise, Trabzonspor delegelerini “Trabzon’un hukukuna sahip çıkın” ifadesiyle, TFF’ye karşı faks ve telefonla protesto eylemine davet etti.

  F.Bahçe Başkanlığı’na soyunuyor
  - İlkhaber Gazetesi, “TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar’a yüklendiği sürmanşetinde, “Mutlak suretle küme düşürülmesi gereken Fenerbahçe’yi tekrar şampiyon ilan eden M. Ali Aydınlar, televizyon televizyon gezip F.Bahçe’yi savunuyor. Aydınlar Fenerbahçe Başkanlığı’na oynuyor.” satırlarına yer verdi.

  Hollanda’yı sevindiren gelişme
  - Karadeniz Gazetesi “Ve Şener serbest’ manşetiyle aktardığı haberin alt satırlarında, ’Şike soruşturmasında Trabzonspor’a ilk sevindiren gelişme. Şener serbest bırakıldı’ dedi.

  TFF’nin balans ayarı tutmadı
  - Ekspres Gazetesi ise ’TFF’nin balans ayarı tutmadı, Şener serbest kaldı’ manşetiyle okuyucularına Sadri Şener’in bırakılmasını duyurdu. Ayrıca spor sayfalarında, Şener’in bırakılmasının takımın Hollanda kampında da büyük sevinç yarattığını vurguladı.
   


Sayfayı Paylaş