Bizde Olsa Başkan ihraç Edilirdi

Konusu 'Spor Gündem' forumundadır ve EmRe tarafından 15 Ekim 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Sarı kırmızılı kulübün eski yöneticilerinden, Ali Haşhaş’ın, “Fener’in duruşunu biz gösteremezdik” sözlerine Adnan Öztürk karşılık verdi: “O olaylar bizde yaşansaydı, 10 gün içerisinde genel kurul toplanır, yönetim değişirdi. Bu işlere karışanlar da disiplin kuruluna sevk edilirdi.”

  [​IMG]

  Ali Haşhaş’ın Hürriyet’e manşet olan röportajında, “F.Bahçe’yi fazlasıyla takdir ediyor ve ‘helal olsun’ diyorum. Onların durumuna biz düşsek ne hallere gelirdik. O duruşu gösterebilir miydik bilemiyorum. Bu konuda ciddi şüphelerim var” sözlerine yanıt gecikmedi. Sarı kırmızılı kulübün başkan yardımcısı Adnan Öztürk, Haşhaş’a yine Hürriyet aracılığıyla karşılık verdi: - Aynı şey bizde olsa, başkan dahil bu işlere karışanlar disipline gönderilir, ihraç olurlardı. Son günlerde yaptığı sert açıklamalarla tüm dikkatleri üzerine çeken Adnan Öztürk, G.Saray ile F.Bahçe kulüpleri arasındaki farkı şu sözlerle açıkladı: Bizde kimseye ayrıcalık yapılmaz “ Ne zamandır dilime geliyor ancak söylemiyordum. Eğer, ezeli rakibimizin başına gelenler bizde de yaşansaydı, en geç 10 gün içerisinde genel kurul toplanırdı. Bununla kalınmaz, yönetim kurulu değişirdi. Bu işlere karışanlar disiplin kuruluna sevk edilirdi. Başkan dahil bütün yöneticiler kulüpten ihraç istemiyle yargılanır ve sonunda da Galatasaray Kulübü’nden ihraç edilirlerdi.

  Noblesse oblige... Yani asalet mecbur kılar
  Galatasaray’da bunlar olurdu. Olacakları, Galatasaray Kulübü’nün başkan yardımcısı olarak anlatıyorum. Çok değil, 10 gün içerisinde o yönetim gider, yenisi gelirdi. Bu tür olaylara karışan başkan dahil olsa görevi bırakır ya da gönderilirdi. Bu söylediklerimin etik olup olmadığı konusunda yorum yapmak istemiyorum. Noktayı da Fransızlar’ın bir deyimi ile koymak istiyorum: ‘Noblesse oblige.’ Yani Asalet mecbur kılar.”

  Taraftarı bilmem
  Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk, “F.Bahçe’nin durumunda kendilerinin olması durumunda taraftarlarının nasıl bir tavır takınacağı” şeklindeki şeklindeki soruya ise, “Bunu kimse kestiremez. Ben sadece Galatasaray Genel Kurulu’nda neler olacağını aktardım” karşılığını verdi. Ve sözlerini o kesin ifadelerle noktaladı: - Disiplin kuruluna verilirler, başkan dahil hepsi ihraç edilirdi.
   


Sayfayı Paylaş