Bitkisel Diş Beyazlatma

Konusu 'Diş Sağlığı' forumundadır ve elif tarafından 14 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Diş Beyazlatma
  Uzmanlar diş beyazlatmanın bitkisel formüllerle mümkün olabildiğini, diş sağlığı ve temizliğinde diş taşı temizletmeleri yerine diş beyazlatan bitkisel formülleri deneyerek istedikleri görüntüye ulaşabileceklerinin kaçınılmaz olduğunu söyledi.

  Diş sağlığı ve dişlerimiz özellikle gülerken yada çeşitli mimik hareketleriyle ön plana çıkarken güzel görünmesini hepimiz isteriz. Diş rengi sorunları genel olarak kişiyi psikolojik olarak da etkilemektedir.

  Diş beyazlatma için gerekli olan malzemeler; Bir tatlı kaşığı öğütülmüş adaçayı, bir çay kaşığı kabartma tozu başka bir malzemeye gerek yoktur.

  Formülümüzü uygularken; Yukarıdaki malzemeleri birbirine karıştırıyoruz. Daha sonra bu yaptığımız karışım ile dişlerimizi fırçalıyoruz. Haftada bir kez olmak üzere olgun bir çileğe fırçamızı batırarak tekrar fırçalama işlemine devam ediyoruz. Bu yaptığımız işlem ile ağız kokularını yok ederek dişlerimizin daha beyaz olmasını sağlayabiliriz. Bembeyaz parlak dişlere sahip olmak için bu bitkisel formülün yanında kahve, sigara vb gibi içeceklere dikkat ederek bu içeceklerden sonra sigara kullanımından sonra dişlerimizi bitkisel formülümüz ile fırçalayabiliriz.

  Fırçalanmayan dişler orada tortu olarak zamanla kalıp haline gelerek, çıkması zor bir hal alabilir. Bunun için dış sağlığınızı ihmal etmeden, yukarıda tarif edilen şekilde diş beyazlatarak hem dişlerinize hem de diş etlerinize yardımcı olabilirsiniz.
   


Sayfayı Paylaş