Bit Otu Yağı Hakkında

Konusu 'Soru-Cevap' forumundadır ve Misafir tarafından 3 Aralık 2010 başlatılmıştır.

 1. Misafir Guest


  selam!!
  bit otu yağının faydaları dikkatimi çekti fakat birde uyarınızda Vücuda uygulanmamalı ve temas ettirilmemelidir. Türkiyede bit otu yağı alırken dikkatli olunmalıdır. açıklamanız var. vücuda temas ettirmemek için neden ve nasıl dikkatli olmalıyız? benim saçım çok seyrek ve saç kıllarında çok fazla kayıp oldu bundan dolayı kafama/kafa derime uygulamak istersem, kafa derisine uygulaniliyormu? yan etkisi varmı? şampuana ilave edilecek bitkisel farmul nedir? yardımcı olursanız sevinirim. birisis@mynet.com
   


 2. ot-gu Genel Sorumlu

  Bit Otu (Delphinium staphisagria): Bir metreye kadar uzayabilen, mor renkte çiçekler açan, iki yıllık, otsu bir bitkidir. Hazeran ya da Hezaren olarak da bilinir. İçerisinde çeşitli alkaloitler, sabit ve uçucu bir yağ bulunur.
  Bit, pire, kene gibi zararlıları öldürmekte etkilidir. Romatizma ağrılarını hafifletir.

  Saç dökülmesini ilk kullanımda engeller saç derisindeki bakteri ve kepek gibi oluşumları engeller saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırır,Saça parlaklık verir,hızlı uzamansını sağlar saç uçrarındaki kırıkları onaraır .(bir çok etkenden perma,jöle,boya v.s saç işlemlerinin kalıcı olarak bıraktığı bozukluğu kalıcı biçimde onarır.)
  Bunlar bit otu yağının yada yaprağının uzun vadede düzenli kullanımda yapacağı etkilerdir.
  Kısa zamanda ve pratik bir kullanımla bu etkilere ulaşmak istiyorsanız El yapımı 3 Kürden Oluşan Bit Otu Yağlı Karışımlı Formülü deneyebilirsiniz.

  Bit Otu Nasıl Kullanılır?
  Meyve tohumları toz haline getirildikten sonra merhem olarak ya da kaynatılarak kullanılır.
  Ancak bit otu yağı ülkemize hindistan bölgesinden gelmekte olup,saç derisine zarar vermemektedir Sadece çıplak vucuta uygulanması veya teması engellenmelidir.Saça sürüldükten sonra 2 ile 3 saat arasında bekletilip yıkarken ( şampunanınıza ilave edeceğiniz bitkisel Formülümüzle) gözle temasından kaçınılır.Daha Sonra Fön Kullanılmaz ve haftada 2 kez uygulanır.

  Notlar
  Düğün çiçeğigiller familyasından; bir çok çeşidi bulunan ve kuzey yarımkürede yetişen bir bitkidir. Tohumlarında Delphinine vardır. Zehirlidir.
  Genelde İzmir Manisa yörelerinde Yetişebiliyor ama Bu Konuda Bilgimiz Olmadığı İçin Değerlendirilmemektedir.
  Ülkemize bit otu Kullanımı kolay olmaması açısından Yağ Olarak HİNDİSTAN’dan gelir ve Pahalı bir maddedir.
  Hindistanda Saçlara kullanılır saçlardaki etkisi mucize denecek kadar büyüktür.
  Zehirli bir bitki olması kullanılmaması anlamına gelmez.Dikkatli kullanılmalıdır.
  Vucuda drekt olarak teması engellenmelidir.
  Saçlardaki etkisi İlk kullanımda dökülmeyi keser kesinlikle dökülmeden eser kalmaz.
  Saçların seyrek olduğu bölgelerde ise ölü olan saç diplerini canlandırır saç çıkmasına neden olur.
  Türkiyede bit otu yağı alırken dikkatli olunmalıdır.Bu ürün ile evde saç Bakımı yapmak hem ekonomik hemde sonuç alınabilecek kesin bir yöntemdir.
   

Sayfayı Paylaş