Bir milyon satan Touran a ilgi arttı

Konusu 'Volkswagen' forumundadır ve OrKuN tarafından 12 Şubat 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Bir milyon satan Touran’a ilgi arttı, ek sipariş verildi!
  Volkswagen’in kompakt MPV sınıfında “Park asistanı”, ESP ve “Hill hold” sistemi gibi donanımları standart sunarak tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran ve kalabalık ailelerin ihtiyaç duyduğu özelliklere cevap vermesi nedeniyle tercih edilen Touran’ın bir milyonuncusunun satışı gerçekleşti.

  [​IMG]

  Touran’ın Türkiye pazarına girdiği 2007 yılından itibaren gösterdiği satış grafiğiyle Türk tüketiciler tarafından da büyük beğeni gördüğünü belirten Doğuş Otomotiv – VW Binek Araç Genel Müdürü Vedat Uygun, “Türkiye’de Function ve Comfortline olmak üzere iki donanım paketiyle sunduğumuz Touran, esnek kullanım özellikleriyle ön plana çıkıyor. Özellikle kampanyalı Touran Function modeline olan yoğun ilgi nedeniyle, 250 adet daha siparişimiz oldu.” dedi.

  Volkswagen’in kompakt MPV sınıfındaki iddialı modeli Touran’ın bir milyonuncusu da kullanıcısına teslim edildi. Pazara sunulduğu tarihten bu yana Almanya’da segmentindeki en popüler araç olan Touran, İsviçre, Norveç, İsveç ve Letonya gibi başka Avrupa pazarlarında da oldukça talep görüyor.

  Vedat Uygun: “Touran Türk tüketiciler tarafından da tutuldu.”
  Türkiye pazarında da Touran’ın son derece ilgi gören bir model olduğunu belirten Doğuş Otomotiv – VW Binek Araç Genel Müdürü Vedat Uygun, “Touran, 2007 yılında girdiği Türkiye pazarında da başarılı bir satış grafiği sağladı. 2008 yılı satışlarında, pazara sunulduğu 2007 yılına oranla yüzde 79,4 oranında bir artış gösterdi. 1 milyon adetlik satış başarısı yakalayan bu modelin Türkiye’de tutulmasının önemli nedenlerinden biri esnek kullanım özelliklerine sahip olması.” dedi.

  “Kampanyalı Function’a ilgi arttı, 250 adet daha sipariş verdik.”
  Touran’ın Doğuş Otomotiv-VW Binek Araç tarafından 1,6 lt. 102hp, 1,4 litre 140 HP’lik TSI motor seçenekleri, Function ve Comfortline donanım paketleriyle ithal edildiğini belirten Uygun, “Özellikle, 43.500.TL’den başlayan kampanyalı fiyatla satışını gerçekleştirdiğimiz Touran Function’a yoğun bir ilgi var. Bu nedenle 250 araç daha sipariş ettik.” dedi.

  İsteğe bağlı olarak Tiptronic DSG şanzıman seçeneğiyle de satın alınabilen Touran’ın her iki donanım seviyesinde 6 hava yastığı, ESP, ABS, EBD, EDL, MSR, ASR güvenlik sistemleri standart olarak sunuluyor. Touran’ın her iki donanım seviyesinde “Hill hold” eğimde kalkış sistemi, hız sabitleyici, radyo CD-MP3 çalar müzik sistemi, yol bilgisayarı, yükseklik ayarlı ön koltuklar gibi donanımlar standart olarak mevcut. Touran’ın yüksek standart donanım seviyesi, opsiyonel olarak sunulan sürüşe duyarlı Bi-Xenon farlar, 3. koltuk sırası, iç denetimli alarm ve elektrikli açılır cam tavan gibi donanımlarla daha da zenginleştirilebiliniyor. Touran’daki otomatik park özelliği, “Park Asistanı” en dar alanlarda dahi park etmeyi çocuk oyuncağına çeviriyor.
  10.02.2009, Salı
   


Sayfayı Paylaş