Bioxcin Şampuan ve Kullanımı

Konusu 'Saç Bakımı' forumundadır ve elif tarafından 22 Ekim 2008 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Bioxcin Şampuan ve Kullanımı
  Bioxcin Şampuan, saç dökülmesi problemi olan yada saçlarını korumak ve daha güçlü,dirençli saçlara kavuşmak isteyenler için özel olarak formüle edilmiş bitkisel şampuandır. İçeriğindeki bitkilerde doğal olarak bulunan aktif maddeler ile saçların dökülmesine karşı etkilidir.Saçları daha canlı,parlak ve hacimli hale getirir,saç ve saçlı deriye daha sağlıklı bir görünüm kazandırır. Etkinliği klinik testlerle onaylanış Bioxcin, üstün performansının yanı sıra diğer yöntemlerle karşılaştırıldığında, kullanımı son derece kolay ve zahmetsizdir. Aktif maddeleri kimyasal değildir, %100 bitkisel kaynaklıdır ve hiçbir yan etkisi yoktur.

  BIOXCIN NASIL ETKİ EDER?
  Bioxcin, içeriğindeki %100 bitkisel aktif maddeler ile 5-alfa redüktaz enziminin hem tip 1,hemde tip 2 izoenzimini inhibe eder ve bu etkisi ile saç kökünün cansızlaşmasına neden olan DHT oluşumunu engeller. Böylelikle saç dökülmesine engel olur, saç tellerini kalınlaştırır, güçlendirir, düzenli ve sürekli kullanımda ölmemiş saç foliküllerinin canlanmasına yardımcı olur.

  BIOXCIN SAMPUAN' daki %100 bitkisel aktif maddeler!
  * Flavonidler (Myricetin,Kaempferol ve Apigenin)
  * Doymamiş yağ asitleri (Linoleic acid ve Oleic acid)
  * Betasitosteroller *Vitaminler (A , B1 , B2 , B5 , E vitaminleri ,Folic Acid gibi)(turkeyarena.com)
  * Mineraller (çinko,magnezyum,potasyum,kalsiyum,demir gibi)
  * Bioxcin Şampuan,içerdiği flavonoidler (Myricetin ve Kaempferol), doymamış yağ asitleri (Linolenic Acid ve Oleic Acid),betasitosteroller ve cinko sayesinde 5-alfa redüktaz enzimini inhibe eder ve böylelikle DHT olusumunu engeller. Myricetin, 5-alfa redüktaz enziminin özellikle tip 1 izoenzimini, Kaempferol ise tip 2 izoenzimini inhibe ederek etkisini gösteririr.
  * Bioxcin Sampuan içerdiği Apigenin isimli flavonoid sayesinde,saç diplerindeki kılcal kan damarlarını düzenleyerek saç dökülmesine engel olur
  * Bioxcin, içerdiği vitaminler (A, B1 , B2 , B5 , E vitaminleri,Folic Acid gibi) ve mineraller (çinko,magnezyum,potasyum,kalsiyum,demir gibi) sayesinde,saçın beslenmesini ve sağlıklı olmasını sağlar.

  BIOXCIN'İN KANITLANMIŞ SONUÇLARI
  İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı' nda, bitmiş ürün ile yapılan
  Etkinlik Testlerinde;
  * Sürekli ve düzenli kullanımda saç dökülmesinin engellendigi,
  * Zayıflamış saç köklerini canlandırıp,saça direnç,dolgunluk,parlaklık ve canlılık kazandırdığı
  * Kepeği azalttığı ve yeniden oluşumunu önlediği
  Güvenlik Testlerinde;
  * Yan etkisinin olmadığı,
  * pH değerinin saç derisine ve cilde uyumlu olduğu,
  * Alerjik bir reaksiyona neden olmadığı, *Gerçekleştirilen melanin ve eitem ölçümleri ile dermatolojik olarak güvenilir olduğu kanıtlanmıştır.

  BIOXCIN KULLANIMI:
  Islak saça hafif masaj yaparak uygulayın ve iyice durulayın.Yağlı saçlar için hergün, Kuru-Normal saçlar için ise iki günde bir kullanılması önerilir.

  NEDEN BIOXCIN?

  * Bioxcın Sampuan, içeriğindeki %100 bitkisel kaynaklı aktif maddeler ile saçların dökülmesine karşı etkilidir,saç tellerini kalınlaştırır, güçlendirir, saça hacim ve direnç kazandırır. Sürekli ve düzenli kullanıldığı taktirde ölmemiş saç foliküllerinin canlanmasına yardım eder.turkeyarena.com
  * Bioxcin Şampuan, saç ve saçlı deriyi nazikçe temizlenirken aynı zamanda içeriğindeki vitaminler ve mineraller ile besleyip böylelikle saçların canlı, güçlü ve sağlıklı olmasını sağlar.
  * Etkinliği ve güvenirliği İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı'nda,bitmiş ürün ile yapılan klinik testlerle kanıtlanmıştır.
  * Saça uygulanan birçok şampuandaki bazı kimyasal maddeler saç dökülmesinin nedenlerinden biridir.Bioxcin Şampuan' ın aktif maddeleri tamamen bitkiseldir ve hiçbir yan etkisi yoktur.
  * pH degeri saç derisine uygun olup ciltte herhangi bir alerji,tahriş ve iritasyona neden olmaz.
  * Kepeğe karşı etkilidir, yeniden oluşumunu engeller.
  * Formulasyonunda sağlığa olumsuz etkileri olduğu bilinen, buna rağmen diğer şampuanlarda yaygın olarak kullanılan SLS(Sodıum Lauryl Sulfate) ve SLES (Sodium Laureth Sulfate) içermez. Bu nedenle cildde iritasyona ve alerjik reaksiyona neden olmaz. Formulasyonunda bu maddelerin yerine sağlığa zararlı olmayan Magnezyum Laureth Sulfateve sodıum Myreth Sulfate kullanılmıştır.
  * SLS cilt üzerinde iritasyona ve alerjik reaksiyona neden olur.kanıtlanmış kansorojen bir maddedir. Kanda,kansere yol açan sayısız maddenin dolaşmasına neden olur.SLES de cilt üzerinde iritasyona neden potansiyel kanserojen bir maddedir.
  * Renklendirici içermez.
   


 2. Aylinn Well-Known Member

  aynı etkiyi bioblas şampuanda yapıyor arkadaşlar üstelik çok daha ucuz boşuna fazla para ödemeyin
   
 3. Dila Well-Known Member

  ben bioblastan bir etki görmedim hatta saçlarımı daha fazla döktü, o zaman bioxcin de aynıdır boş yere para ödemiyim
   
 4. hakan788 Well-Known Member

  ürünü yaklaşık 2 aydır kullanıyorum bence hiçbirşeye yaramıyor gerçekten kandırmaca para tuzağı. ne dökülme azaldı ne de yeni saç çıktı benden tavsiye sakın almayın boşuna para
   
 5. Misafir Guest

  kesinlikle tavsiye ederim saç çıkarmasada dökülmeyi % 90 durduruyor bioblas da kullandim ama daha cok döküyor
   

Sayfayı Paylaş