Bill Gates'e Destek Büyüyor!

Konusu 'Sohbet' forumundadır ve ot-gu tarafından 14 Aralık 2010 başlatılmıştır.

 1. ot-gu Genel Sorumlu


  Bill Gates'in çok ses getiren son çağrısına, yine çok ses getirecek birinden yanıt geldi...
  Microsoft'un emekli patronu Bill Gates ve ABD'li yatırımcı Buffet tarafından Haziran ayında başlatılan "Söz Ver – (The Giving Pledge)" kampanyasına bugüne kadar toplam 57 milyarder dahil oldu. Girişim tarafından Çarşamba akşamı yapılan açıklamada, yeni isimlerin de kampanyaya dahil olduğu belirtildi.

  Gates, eşi Melinda Gates ve Buffet, yardım kampanyası kapsamında, milyarderlere servetlerinin en az yarısını yaşamları sürecinde ya da ölümlerinin ardından yardım amacıyla kullanılması için vermesini ve bu niyetlerini bir mektupla halka açıklamalarını istiyor.

  Söz Ver kampanyası ne para kabul ediyor ne de insanlara nasıl bağış yapabileceklerini gösteriyor. Sadece milyarderlerden servetlerinin bir kısmının yardım kampanyası için kullanılması için söz vermelerini istiyor.

  Son olarak Facebook'un kurucuları Mark Zuckerberg ve Dsutin Moskovitz de, milyarder Warren Buffet ve Bill Gates'in öncülük ettiği yardım kampanyasına servetlerinin yarısını bağışlama sözü verdi.

  Eylül ayında, ABD New Jersey'deki devlet okulları için 100 milyon dolarlık bağış yapan Zuckerberg, yaptığı açıklamada, "İnsanlar, kazandıklarını diğerleriyle paylaşmak için kariyerlerinin sonlarının gelmesini bekliyor. Yapılacak çok şey varken neden bekleyelim ki?" dedi.

  Dünyanın en genç zenginleri arasında yer alan Zuckerberg aynı zamanda, "Şirketlerinin başarılarıyla ön plana çıkan gençlerin olduğu bir nesille, yaşarken kazandıklarımızı paylaşmaya fırsatımız ve hayırsever hareketlerimizin sonuçlarını görme şansımız var" diye konuştu.

  Zuckerberg ve Moskovitz'e ek olarak, internet platformu AOL'in kurucusu Steve Case, finans dünyasının önemli isimlerinden Carl Icahn ve 1990'lı yılların başlarında birçok yasayı ihlal ettiği gerekçesiyle cezaevinde yatan Wall Street'in eski yöneticilerinden Michael Milken da yarım sözü veren diğer isimler olarak dikkat çekti.
   


Sayfayı Paylaş