Bilgisayarınızı(windowsunuzu) Temizleyin ve Hızlandırın

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 4 Kasım 2011 başlatılmıştır.

 1. GuNaHKaR Well-Known Member


  Windows'unuzu temizlemek ve hıalkış02zlandırmak için bu uygulamaları kesinlikle denemelisiniz.

  Avanquest Fix It Utilities 11 Pro (ücretli)
  Avanquest - PC Utility, Windows Tools, Small Business Software
  Fix It Utilities, kendini sistem çubuğuna yerleştiriyor. Program içerisinde interneti optimize etmeye yönelik bir ayar, Windows'u hızlandıracak ince ayarlar ve belleği hızlandırdığını iddia eden bir tarama bulunuyor. Program ince ayar için iyi olsa da bazılarına biraz karmaşık gelebilir.

  Iolo System Mechanic 10 (ücretli)
  iolo technologies - The PC Tune-Up Experts
  System Mechanic, kullanımı kolay ve açıklayıcı arayüzüylekafanızı karıştırmıyor. System Mechanic, Fix-it Utilities'e göre daha dürüst davranıyor: Programda listenen "sorunlar", yazılımları kullanmaşeklinizebağlı sorunlardan değil, gerçekten bilgisayarınızdamevcut sorunlardan meydana geliyor.

  System Mechanic sorunları onarmaya yönelik tam bir denetim sağlıyor. İster "Repair All" düğmesine basarak tüm işi programa bırakabilir, ister onarım bölümleri içinde dolaşarak sorunları tek tek çözebilirsiniz.

  System Mechanic'de yer alan bir "araç kutusu" ise araçlarıkategorileregöre ayırıyor ve bu sayede örneğin sisteminizin performansını artırmak için hangi aracı kullanmanız gerektiğini bilmeniz gerekmiyor.

  IObit Advanced System Care Free 3 (ücretsiz)
  Speed Up Slow Computer, Keep PC and Internet Secure, Freeware Download - IObit
  Advanced System Care Free 3'de her bölümün ne işe yaradığını öğrenmek için biraz araştırma yapmanız gerekebilir. Bir tarama yaptığınızda kayıt defterinizin 1.000'lerce soruna sahip olduğu sonucunu elde edebilirsiniz. Ancak bu biraz abartı ve programın ayarlarından kaynaklanıyor.

  Advanced System Care Free 3 'ün avantajıise işlemcinize göre gereksiz şeyleri kapatmanızda size yardımcı olması. Bir kez tıklamalık "Care" düğmesi ile birçok testi aynı anda çalıştırıp, çözümleri elde edebiliyorsunuz.

  Aracın odak noktası, bilgisayarınızın performansı ve onu güvenli bir şekilde temizlemek.

  CCleaner (ücretsiz)
  Piriform - Download CCleaner, Defraggler, Recuva, Speccy - Millions of users worldwide!
  CCleaner aslında sisteminizi hızlandırmaya değil, onu temizlemeye yönelik bir araç. Ancak sisteminizi temizlemek de onu hızlandırmanın en iyi yollarından bir tanesidir. Program oldukça temiz bir arayüze sahip ve işini düzgün bir şekilde yapıyor.
   


Sayfayı Paylaş