Bilgisayarı Windows 7 Yükleme Diskinden veya USB Bellekten Başlatma

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve EmRe tarafından 6 Şubat 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Bilgisayarınızı Windows 7 yükleme diskinden veya USB flash sürücüden başlatma

  Aşağıdakilerden birini yapmak istiyorsanız, bilgisayarınızı Windows 7 yükleme diski veya bir USB flash sürücü kullanarak başlatmanız veya önyüklemeniz gerekebilir:

  Windows 7'yi yükleme diskinden veya USB flash sürücüden başlatmak için

  1. Bilgisayarınızı açın, Windows 7 yükleme diskini veya USB flash sürücüyü takın ve ardından bilgisayarınızı kapatın.
  2. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  3. Yapmanız istendiğinde herhangi bir tuşa basın ve ardından görünen yönergeleri uygulayın.
  4. Windows yükleme sayfası göründüğünde, yükleme işlemine başlamak için Şimdi yükle'yi tıklatın veya sistem kurtarma seçeneklerine erişmek için Bilgisayarınızı onarın'ı tıklatın.
  5. Yönergeleri izleyin.
   


 2. EmRe Well-Known Member

  Windows Yükleme sayfası görüntülenmez ve herhangi bir tuşa basmanız istenmezse, bilgisayarınızın ilk başlangıç aygıtı olarak DVD sürücüsü veya USB flash sürücü kullanmasını belirtmeniz gerekebilir. Bunu yapmak için bilgisayarınızın temel giriş/çıkış sistemindeki (BIOS) ayarları değiştirmeniz gerekebilir.

  Not : Yeni bilgisayarların çoğu bir USB aygıtından başlatılabilir, ancak daha eski bazı bilgisayarlarda bu özellik olmayabilir. Daha fazla bilgi için bilgisayarınızla birlikte verilen belgeleri denetleyin veya üreticinin web sitesine gidin.

  Bilgisayarınızın BIOS'undaki başlangıç ayarlarını değiştirmek için

  BIOS ayarlarınızı değiştirmeden önce, bilgisayarınızla gelen bilgileri denetleyin veya bilgisayar üreticisinin web sitesine gidin. BIOS'a erişmek ve ayarları değiştirmek için belirli yordamlar bilgisayar üreticinize bağlı olarak değişkenlik gösterebilir veya BIOS ayarlarını değiştirmeden bilgisayarınızın hangi başlangıç aygıtını kullanacağını seçebilirsiniz.

  Uyarı : BIOS ayarlarını değiştirirken dikkatli olun. BIOS arabirimi ileri düzey kullanıcılar için tasarlanmıştır ve bilgisayarınızın düzgün şekilde açılmasını engelleyen bir ayarı değiştirmek mümkündür.

  1. Bilgisayarınızı açın, Windows 7 yükleme diskini veya USB flash sürücüyü takın ve ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  2. Daha yeni bilgisayarlar genellikle başlatma (veya önyükleme) menüsü gösterir. Başlangıç menüsünde, "BIOS kurulumu", "BIOS ayarları" veya benzer bir seçeneği belirleyin.
   İzlenecek adımlar BIOS üreticisine göre değişir. Genellikle, bilgisayarınızı açtıktan hemen sonra Windows başlatılmadan önce bir tuş (F2, F12, Delete, Esc gibi) veya tuş kombinasyonuna basmalısınız. Windows logosu görünürse, Windows oturum açma istemi görününceye kadar beklemeniz, sonra da bilgisayarınızı kapatıp yeniden başlatarak bir kez daha denemeniz gerekir.
  3. BIOS ayarları ekranı görüntülenir. BIOS ayarları ekranında, "Önyükleme sırası" veya buna benzer biçimde adlandırılan seçeneği belirleyin. Önyükleme sırası ayarları, "Gelişmiş ayarlar" veya buna benzer bir başlık altında da listelenmiş olabilir.
  4. İlk başlangıç aygıtı olarak DVD veya USB flash sürücünüzü seçin. (USB flash sürücü "Çıkarılabilir aygıtlar" veya buna benzer bir başlık altında listelenmiş olabilir.)
  5. Ayar değişikliklerini kaydedin ve sonra BIOS'dan çıkın.
  6. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve ardından daha önce açıklandığı gibi yükleme diski veya USB flash sürücüden Windows 7'yi başlatın.
   

Sayfayı Paylaş