Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri Bölümü

Konusu 'İş Hayatı' forumundadır ve OrKuN tarafından 4 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Bilgisayar enformasyon sistemleri bölümü nedir
  Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri Bölümü, Bilgisayar Enformasyon Sistemleri bölümü nedir ve ne işe yarar, bilgisayar enformasyon sistemleri bölümü hakkında bilgiler, bilgisayar ve enformasyon sistemleri yöneticileri, enformasyon mühendisliği nedir

  Bilgisayar Enformasyon Sistemleri Bölümü Hakkında Bilgi, Çalışma Koşulları ve puan türleri ÖSYS tercihlerine göre MF-4 puan türü ile öğrenci almaktadır.

  Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği programı bilgisayar sistemlerinin yapısı, tasarımı, geliştirilmesi ve bu sistemlerin kullanımları konularında eğitim ve araştırma yapar.

  Bu bölümün çalışma imkanları Bilgisayar Enformatik Bölümü ile aynıdır.

  Bilgisayar Enformatik Bölümü

  Amaçlar ve Hedefler
  Bilgisayar Enformatik Bölümü, büyük ve hızlı bir gelişim içerisinde olan bilgisayar yazılım ve donanım dallarında ihtiyaç duyulan üstün nitelikli, yetenek sahibi, problem çözücü ve analitik düşünebilen elemanlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

  İş Olanakları
  Bölüm mezunları; dengeli teorik ve pratik eğitim-öğretim ile kazandıkları birikimlerini; donanım, yazılım, bilgi-işlem ve sistem-analiz-tasarım kavram ve ilişkilerini özümsemiş olarak, özel ve kamu sektöründe, önemli ölçüde mevcut insan gücü açığını giderme yolunda bilgisayar programcısı ve ileri aşamada sistem analisti olarak geniş iş olanaklarına sahiptirler.

  Bölüm Olanakları
  Bilgisayar Enformatik Bölümü’nde bilgisayar enformatik sistemleri üzerine ağırlıklı olmak üzere işletme ve ekonomi konuları için bir program uygulanır. Teori ve uygulamanın birlikte yürütüldüğü bölümde, bilgisayar Laboratuarı öğrenciler için hizmet vermektedir.
   


Sayfayı Paylaş