Bilgisayar Enformatik Bölümü

Konusu 'İş Hayatı' forumundadır ve OrKuN tarafından 4 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Bilgisayar Enformatik Bölümü Nedir ve Ne İş Yapar
  Bilgisayar Enformatik Bölümü, Bilgisayar ve Enformatik Bölümü Hakkında Bilgiler, bilgisayar enformatik bölümü nedir, bilgisayar enformasyon sistemleri, bilgisayar enformatik nedir, bilgisayar enformatik bölümü mezunları

  ÖSYS yerleştirmelerinde Bilgisayar Enformatik Bölümü MF-4 Puanı ile öğrenci almaktadır.

  Amaçlar ve Hedefler
  Bilgisayar Enformatik Bölümü, büyük ve hızlı bir gelişim içerisinde olan bilgisayar yazılım ve donanım dallarında ihtiyaç duyulan üstün nitelikli, yetenek sahibi, problem çözücü ve analitik düşünebilen elemanlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

  İş Olanakları
  Bölüm mezunları; dengeli teorik ve pratik eğitim-öğretim ile kazandıkları birikimlerini; donanım, yazılım, bilgi-işlem ve sistem-analiz-tasarım kavram ve ilişkilerini özümsemiş olarak, özel ve kamu sektöründe, önemli ölçüde mevcut insan gücü açığını giderme yolunda bilgisayar programcısı ve ileri aşamada sistem analisti olarak geniş iş olanaklarına sahiptirler.

  Bölüm Olanakları
  Bilgisayar Enformatik Bölümü’nde bilgisayar enformatik sistemleri üzerine ağırlıklı olmak üzere işletme ve ekonomi konuları için bir program uygulanır. Teori ve uygulamanın birlikte yürütüldüğü bölümde, bilgisayar Laboratuarı öğrenciler için hizmet vermektedir.
   


Sayfayı Paylaş