Bıçak ( ÇOK GÜZEL BİR MESAJ BELKİDE HERKESİN HAYATINDAN NE BIÇAKLAR GEÇTİ )

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve ercanbeniz tarafından 12 Ocak 2009 başlatılmıştır.

 1. ercanbeniz Well-Known Member


  Bıçak

  Bir keskin bıçak sevse de ayırt edemeden önüne gelen herkesi keser. Ona dost olan kişi ona güvense de eninde sonunda bu kıyımdan payını alır.

  Bir keskin bıçak bir pastayı veya bir köseleyi kesse de sonuç aynıdır: Kıyım.

  Bıçak kendini hep haklı görse de bu onun hep haklı olduğunu göstermez. Bıçak kimse fark etmese de kıyımdan şehvet duyar.

  Bıçak çevresindeki bazılarını ikna edip kıyım için gaza getirse de bu onların zaafındandır, başka bir şeyden değil. Olgun insan bu tuzaklara düşmez.

  Bıçak bazılarını ikna etse de gün gelip onlara da kıymayacağını kendine garanti edemez.

  Bir keskin bıçak parlayan ve fırıl fırıl dönen bir tehlikedir ve kendi etrafında dönüyor görünse de göz kamaştırıcılığı sırasında değdiğini kesebilir.

  Bir bıçak yalnız hareket etse de o da cinsini yanına arar ve sıkça iki bıçak iki döner bıçağı gibi birlikte hareket eder, Köpekbalığının testereye benzeyen dişleri gibi önüne geleni acımadan keser. Bugün Ahmet'i keselim, yarın Cemal'i keselim, ertesi gün Halimeyi keselim, haftaya Leyla'yı keseriz, sonra Aliyi keseriz. Arada gidip biraz Çileki keseriz, biraz Okan'ı keseriz. Kesmeden doyamayız ve doymadan mutlu olamayız.

  Bir bıçaktan arkadaş edinilebilse de dost edinebilmek zordur, bıçak ancak çıkarına dosttur. Yani kesiciliğini kolaylaştıran şeylere...

  Bıçak sürekli kendini bileyler, parlatır çünkü o karnı doysa da sürekli aç bir mahlukattır. Saf nesneler bıçağın dedikodu kazanı üstünde lime lime edilirler. Bıçak ancak böyle doyar, böyle güçlenir. Kestikçe güçlenir.

  Bıçak sevse de bıçaktan dost olmaz. Her sevdiğini bir önceki sevdiğine benzetir. Dilimler, ufalar, parçalar sonra kalanlar doğru Çöpe!

   


Sayfayı Paylaş