Beyza Güdücü Kimdir Kısaca

Konusu 'Hakkında Bilgi' forumundadır ve Seçkin tarafından 23 Eylül 2016 başlatılmıştır.

 1. Seçkin Well-Known Member


  Beyza Güdücü Kimdir? Kısaca Hayatı

  Beyza Güdücü 4 Aralık 1973 Edirne doğumlu Beyza Güdücü 1991 yılında Özel Ortadoğu Lisesi'nden mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi Mütercim-Tercümanlık Bölümü'nün ardından, halen İstanbul Üniversitesi Arap Dili ve Edebiyatı lisans öğrencisidir.

  Beyza Güdücü Haziran 1992- Haziran 1995 döneminde, Ankara TRT'de, Seynan Levent' in hazırlayıp sunduğu Akşama Doğru' programında yapım yardımcılığı ve çevirmenlik; Yaşasın Sanat' programında yapım yardımcılığı; Nüans' müzik-magazin programında ve Mavi Kuşak' adlı belgeselde sunuculuk ve metin yazarlığı yaptı.

  Beyza Güdücü Şubat 1997- Şubat 1999 yıllarında, TGRT Haber Merkezi, İstanbul'da gece haberleri sunumunu aralıksız yürüttü. Haftasonları ana haber sunumunu üstlendi. Bu süre zarfında, ana haber bülteni için özel haber dosyaları hazırladı. Kosova' da savaşın son döneminde muhabirlik yaptı.

  Beyza Güdücü, 1997- 1998 yıllarında Milliyet Dergi Grubu' na bağlı Yaşasın Edebiyat dergisinin yazı kurulunda yer almış; aynı dergide edebi söyleşileri, öykü ve şiirleri yayımlanmıştır.
   


Sayfayı Paylaş