Beyin Damar Tıkanıklığı Bitkisel Tedavisi

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 9 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Beyin Damar Tıkanıklığı Bitkisel Tedavisi
  Damar tıkanıklığı, bozuk organlarda sıklıkla kese kapakçıkları üzerinde oluşan pıhtılaşmanın, daha sonra o bölgede düşüp damarı tıkamasıdır. Böyle bir durumda tıkanan damardaki kan dolaşımı aksamaya başlar. Bu belirtilerden sonra şiddetli ağrılar, Bu tip müdahaleleri erken teşhis etmek önemlidir. Cerrahi müdahale bile gerektirebilir.

  Karabaş otunun çeyreği, oğul otunun yarısı, bir kap içerisinde karıştırılır. 1 limon kabuğu doğranır. Daha sonra bunları kaynatırız. Elde edilen çay içerisine organik, çam balı koyarak tatlandırabiliriz. Daha sonra her gün bu bitkisel çayı yatmadan önce bir su bardağı içerek, damar tıkanıklığının önüne geçebilirsiniz. Nergiz suyuda çok faydalıdır. Başka bir tedavi yöntemi de nergiz suyu’dur. Oğul otunu sadece kaynatıp içmenizde damar tıkanıklı için önemlidir. Bunların haricinde, karanfil yarpuz, mercan köşk, acı kavun suyu, papatya, tarçın yağı ve karabaş otu damar tıkanıklığı için bire bir şifalı bitkilerdir. Bu bitkileri kaynatarak, her gün farklı, farklı denemek hepsinden faydalanmak anlmına gelir.
   


 2. Misafir Guest

  Beni aydınlatırsanız sevinirim. Annem beyin tıkanıklığı için çeşitli ilaçlar kullanıyor. Yatmadan önce oğul otu kullanmasında herhangi bir sorun çıkar mı? Cevap için teşekkür ederim şimdiden.
   
 3. ot-gu Genel Sorumlu

  Bu şifalı bitkilerin kullanımında herhangi bir sakınca yok. Zaten alerjik ya da ters bir etki durumunda hastaneye başvurulması tüm ilaçlar için geçerlidir.
   

Sayfayı Paylaş