Beşiktaş'ın Yeni Hocası Bugün Belli Oluyor

Konusu 'Spor Gündem' forumundadır ve EmRe tarafından 2 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Tayfur Havutçu’nun durumunun belirsizliği nedeni ile teknik direktör arayışlarına başlayan Beşiktaş Yönetimi’nin 1 numaralı adayı olan 45 yaşındaki Carvalhal, şu ana kadar 12 takım çalıştırdı. BEŞİKTAŞ Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetici Cengiz Zülfikaroğlu 5 gündür İspanya’nın başkenti Madrid’de menajerlerle masaya oturarak yeni teknik direktör arayışlarını sürdürürken, Tayfur Havutçu’nun aklanması durumunda kendisi ile birlikte çalışmayı kabul eden Carlos Carvalhal’in ismi ağırlık kazandı.
  Portekizli teknik adamın durumu, bugün yapılacak yönetim kurulunda masaya yatırılarak oylanacak. Ancak Başkan Demirören’in dostu dünyaca ünlü teknik direktör Jose Mourinho’nun kefil olduğu Carvalhal’in, Beşiktaş’ın yeni teknik direktörü olması bekleniyor.

  Yerli isteyen de var
  Nitekim Demirören, Carvalhal’in kariyerli bir teknik direktör olmasına rağmen gerekirse Tayfur Havutçu’nun altında çalışmayı kabul ettiğini ifade ederek, bu teknik adamın özellikle Portekizli oyuncularla iletişim konusunda sıkıntı çekmeyeceği ve kulübe yararlı olacağı inancında olduğunu belirtti. Fakat bazı yöneticiler, Tayfur Havutçu ile birlikte yerli hocadan yana tavır alırken bazıları ise kararsız kaldı. Orhan Saka, Metin Keçeli, Necip Sever gibi yöneticiler, Havutçu göreve dönene kadar Samet Aybaba, Metin Tekin, Gökhan Keskin ya da Ulvi Güveneroğlu’nun bu boşluğu doldurabileceğini ileri sürerken, Prof. Dr. Mete Düren, Cengiz Zülfikaroğlu ve Doğan Küçükemre ise, Havutçu’nun yine görevinin başında kalmasını ve altına da Carlos Carvalhal’in getirilmesinin uygun olacağını, fakat antrenör Koch’un gönderilmemesi gerektiğini vurguladılar.

  Hiç 2 sene kalmıyor
  Beşiktaş’ın yeni teknik direktör adayı Carlos Carvalhal’ın en ilginç özelliği, genç yaşına rağmen çok fazla takım çalıştırması. Henüz 45 yaşında olan Portekizli teknik adam, son 10 yılda tam 12 takım çalıştırdı. Genç hoca, hemen hemen hiçbir takımda üst üste 2 sezon görev yapmaması ile dikkat çekiyor. Futbolculuğu sırasında savunma oyuncusu olarak görev yapan Carvalhal,teknik direktörlük kariyerine 33 gibi çok erken bir yaşta 2. Lig temsilcisi Espinho’da başladı.

  [​IMG]
   


Sayfayı Paylaş