Beren Saatin Oynadığı Diziler, Beren Saat Dizileri

Konusu 'Ünlü Resimleri' forumundadır ve KaraMelek tarafından 25 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

 1. KaraMelek Well-Known Member


  Beren Saatin Oynadığı Diziler
  Sektöre ilk önce “Aşkımızda Ölüm Var” dizisinde yan karekterlerden birini oynayarak televizyon’a adım attı. Girmiş olduğu yarışmada Tomris Giritlioğlu‘nun kardeşi yapımcılar arasında olduğu için ünlü yönetmenin dikkatini çekmesi uzun sürmedi. Mahsun Kırmızıgül ile birlikte İstanbul-Mardin hattı üzerinde çekilen Aşka Sürgün dizisinde barollerden birini oynadı. Giritlioğlu‘nun diğer projesi olan Hatırla Sevgili dizisinde ise Cansel Elçin ve Okan Yalabık ile başrolleri paylaştı. Bu dizi çok başarılı oldu ve ismini geniş kitlelere duyurma şansına erişti.

  2008 Yılında yine Tomris Giritlioğlu‘nun yönetiminde Murat Yıldırım ile başrolünü oynadığı “Güz Sancısı” filmi ile sinemaya adım attı. Oynamış olduğu Rum fahişe rolü ile hem medyanın hemde eleştirmenlerin dikkatini çekti.

  2008-2009 sezonunda, Aşk-I Memnu dizisi damgasını vurdu. Halit Ziya Uşaklıgil‘in ölümsüz romanı bir kez daha günümüz normlarına uyarlanarak olay oldu. Ay Yapım‘ın üstlendiği projede, Beren Saat; Bihter rolü ile medyanın en önemli temsilcilerinden biriydi. Hatta dizinin 1. Sezon sonu bölümünde Kıvanç Tatlıtuğ ile sevişme sahneleri günlerce konuşuldu. Dizi 2008′de bir çok ödül aldı. 2008-2009 Altın Kelebek Ödüllerinde Beren Saat, en iyi kadın oyuncu ödülünü alarak başarısını bu şekilde de tescilemiş oldu.

  Sanatçı, bu aralar Mahsun Kırmızıgül‘ün senaryosunu yazdığı ve Serdar Akar‘ın yönetceği “Gecenin Kanatları” isimli sinema filminde “Gece” isimli bir militanı oynadı. Yeni sezonda “Fatmagül’ün Suçu Ne?” dizisinde Fatmagül karakteri ile adından söz ettiren Beren Saat, aynı zamanda Gergedan’ın Son Şiiri isimli sinema filminde rol almıştır.
   


Sayfayı Paylaş