Benzinde bir indirim daha

Konusu 'Oto Yardım' forumundadır ve OrKuN tarafından 9 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Akaryakıt fiyatlarında geçen aya kadar etkili olan zamlar yerini indirimlere bıraktı. Hem uluslararası borsalarda petrol fiyatlarının gerilemesi hem de içeride dolar kurunun dibe vurması tüketicilere yaradı..

  [​IMG]


  95 oktan kurşunsuz benzinin ortalama pompa fiyatı 4 YKr'lik bir indirimle 3.32 YTL'ye geriledi ve 5 ay önceki fiyatlarına geri döndü. Benzin fiyatlarının 3.55 YTL ile zirve yaptığı 20 gün öncesine göre ise arka arkaya yapılan 4 indirimle fiyatlar yüzde 6.5 oranında gerilemiş oldu.

  Motorin fiyatlarında da benzer bir seyir izleniyor. Motorin fiyatı dün 2.96 YTL'den 2.88 YTL'ye gerilerken, son bir aydaki indirim yüzde 12'ye yaklaştı.
  Akaryakıt fiyatlarının seyrini dışarıda petrol fiyatları, içeride ise dolar kuru belirliyor. Uzmanlar, dışarıda petroldeki düşüşün sürmesi halinde içeride de benzin fiyatlarının gerilemesini bekliyor.

  08.08.2008, Cuma
   


 2. serseri_aşık Well-Known Member

  birde benzinde %50 indirim deseler;) ne olurdu ya bi 5 ykr zam ondan sonra 2 ykr indirim ne anladık onuda yapmayın barimotz
   
 3. OrKuN Well-Known Member

  haklısın 3-5 kuruş indirimle olmaz haftada enaz 2 sefer 50-100 kutuş yaptıgınız zamların parti kapatılmama ikramımı acaba...

  insanlar arabalarına binemez oldu, akaryakıt zamları ve vergi yüklerinden
   

Sayfayı Paylaş