Beni Kadıköyde Statda Asın

Konusu 'Spor Gündem' forumundadır ve EmRe tarafından 26 Kasım 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Saraçoğlunda yargılayın
  “40 bin seyirci önünde mahkeme kursunlar. Savcılar belgelere dayanarak istediğini sorsun. Televizyonlar da canlı yayınlasın. Bütün Türkiye’nin önünde her şeyi teker teker anlatmaya varım.

  [​IMG]

  3 Temmuz’da başlayan Türkiye’yi şike soruşturması kapsamında gözaltına alınan, 10 Temmuz’da tutuklanarak cezaevine konulan F.Bahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’a yasa değişikliğinin TBMM’den kabulünün ardından tahliye şansı doğdu. Metris Cezavi’nde TRT Spor yorumcusu Oğuz Tongsir’e konuşan Yıldırım, ilginç bir istekte bulundu;

  Beni statta yargılasınlar. 40 bin seyirci önünde yargılanmaya hazırım. Beni canlı yayına çıkarsınlar. Türkiye’nin gözü önünde her soruya teker teker yanıt vereceğim. Tongsir, konuyu dün akşam TRT Spor’daki Futbol Ateşi programında gündeme taşırken, “Yıldırım çok şeyler söyledi ama ‘bunlar aramızda’ dediği için söz verdim. O sözler benimle birlikte mezara gidecek” derken, yazılmasını istediği bilgileri şu ifadelerle aktardı:

  Şekerimi ölçmüyorum
  “Aziz Yıldırım’ı son derece sağlıklı ve moralliydi.Üzerinde F.Bahçe eşofmanıvardı.Hayli bakımlıydı. Biraz kilo vermiş gibiydi. Sordum. ‘Cezaevinde yemekler pek iyi değil. O yüzden kilo vermiş olabilirim’ dedi. Tansiyonu 7-13’müş. ‘Ya şeker hastalığı ne durumda?’ diyecek oldum, ‘Moralim bozulmasın diye şekerimi ölçmüyorum’ karşılığını verdi.

  Yeni kanun umurumda değil
  Yıldırım, Tongsir’e yargılama süreci ve tahliye konusuyla ilgili olarak da şunları söylemiş: Yeni kanun umurumda değil. Ne olur bilemem. Bildiğim tek şey, bir lider olarak ben yere sağlam basmak zorundayım. Beni 40 bin kişilik bir statta yargılasınlar. Belgelere dayanarak bana istediklerini sorsunlar. Ben hepsine teker teker cevap vereceğim.”

  Savcı ‘Bırakmayın’ dedi
  SPORDA şiddet ve düzensizliğin önlenmesine dair kanunda değişiklik yapan teklifinin TBMM’den geçmesinin ardından, Metris Cezaevi’nde aralarında F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın da bulunduğu şüphelilerin tahliye taleplerine Savcı Mehmet Berk olumsuz yanıt verdi.
   


Sayfayı Paylaş