Belek Gezilecek Yerler

Konusu 'Antalya' forumundadır ve GamZe tarafından 8 Eylül 2010 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Belekde Gezilecek Yerler

  Okaliptüs ormanları, muhteşem çam ağaçlarıyla misafirlerine muhteşem bir atmosfer sunan Belek kumlu plajlarıyla kendisine has bir hava katmıştır.
  Doğası itibariyle; Dalıcılık, rafting, doğa yürüyüşü açısından turizmde önde gelen tatil bölgelerindendir Belek.

  Yöresel yemekleriyle sizlere muhteşem bir yemek menüsü sunan finike restaurantları ve belekte gezilecek alanlar (aspendors, perge, kurşunlu şelalesi gibi) turizm hayranlarına Akdeniz güzelliğini yansıtan akdeniz turizm kaynaklarından birisidir.

  Eğlenceli ve doğaya hakim bir tatil yapmak isterseniz Belek sizlere muhteşem doğasıyla ev sahipliği yapmak için bekliyor..

  Kurşunlu Şelalesi

  Kurşunlu Şelalesi'ne, Antalya'dan Aksu kasabası yönüne gidildiğinde, Antalya Havaalanı'ndan 3 km kadar sonra, yol levhalarından da anlaşılacağı gibi, sola sapılarak gidilir. 8 km'lik asfalt yol, bahçeler ve tarlalar arasından geçerek sizi, otomobil ile on-onbeş dakika içinde Kurşunlu Şelalesi'ne ulaştırır.

  Kurşunlu Şelalesi belki size Antalya Bölgesi içindeki, diğer şelaleler kadar büyük ve şaşırtıcı gelmeyebilir. Ancak bu küçük şelale etrafındaki Orman Bakanlığı'nca düzenlenen piknik alanı, şelaleden inen suyun akıp gittiği küçük bir derenin kenarında yer alan yaya gezinti yolu, bitki zenginliği yönünden, Antalya'nın en ilginç yerlerinden birisidir. Özellikle bu gezinti yolu üzerinde ve Bitki Tüneli olarak adlandırılan bu bölümde, kış hariç diğer mevsimlerde bin bir çeşit bitki türü dikkatleri üzerine çeker.

  Kurşunlu Şelalesi'ne hemen yanında yer alan piknik alanının kuzeybatısında yer alan merdivenlerden inilerek ulaşılır. On metre kadar yükseklikten düşen su, aşağıda küçük bir gölcük oluşturur. Bu küçük gölün batı yönünde çevre düzeni çalışmaları sırasında restore edilmiş bir su değirmeni vardır.turkeyarena.net Mevsimine göre, etrafı sık yeşilliklerle sarılmış bu küçük gölde, tatlı su kaplumbağaları, yengeçler ve balıklar bulunur.

  Kurşunlu Şelalesi'nin Piknik Alanı ise; gürül gürül akan çeşmeleri, piknik bankları, düzenli çöp bidonları, ızgaralı ocakları, oyun alanları ile size tam bir piknik konforu sağlar.
   


 2. Misafir Guest

  yazın tatilde belekteyim ve ilk defa gidicem bana gezilecek yerler hakkında bilgi verirmisinz ?
   

Sayfayı Paylaş