Bazı Görsel Öğeler Neden Otomatik Olarak Kapatılıyor?

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve EmRe tarafından 17 Şubat 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Pencere çerçeve saydamlığı gibi bazı görsel öğelerin kapatılmış olduğuna dair bir ileti alırsanız veya temanın Temel tema olarak değiştirildiğine dair bir ileti alırsanız, aşağıdakilerden biri gerçekleşmiş olabilir:
  • Çalıştırdığınız bir program, Aero temalarıyla uyumlu değildir. Bu durumda bazı görsel öğeler otomatik olarak kapanır. Program çalıştırılmadığında, kapatılmış olan görsel öğeler otomatik olarak yeniden açılır.
  • Dizüstü bilgisayarınızın pil gücü azalmış olabilir. Windows pil gücünden tasarruf etmek için Aero temalarını veya pencere saydamlığını kapatabilir.
  • Bilgisayarınızın donanım yapılandırması veya ekran çözünürlüğü değiştirilmiş. Ekran çözünürlüğünüzü, ekran kartınızı veya monitör ayarlarınızı değiştirdiyseniz, bilgisayarınız artık Aero temalarını çalıştırmaya yönelik minimum önerileri karşılamıyor olabilir.
  • Bilgisayarınızda, tüm açık programları ve Aero temasını çalıştıracak kadar yeterli bellek yoktur. Windows temanızı otomatik olarak Temel tema olarak değiştirdiyse ve bunu yeniden Aero temasıyla değiştirmek istiyorsanız, bellekte yer açmak için bazı pencereleri kapatın ve aşağıdaki adımları izleyin.
  Bir Aero teması kullanmak için
  Sorun giderici sorunu gidermezse, temayı bir Aero temasına geri dönüştürmeyi deneyin.

  1. Görünüm Ayarları'nı açmak için Başlat düğmesini [​IMG] ve ardından Denetim Masası'nı tıklatın. Arama kutusuna pencere rengi yazın ve Pencere renklerini ve ölçülerini değiştir'i tıklatın.
  2. Aero Temaları'nın altında bir temayı masaüstünüze uygulamak için tıklatın.
  Aero sorun gidericiyi çalıştırmak için
  Saydamlık gibi görsel öğelerin tekrar çalıştırılmasını sağlamak için, otomatik olarak sorunları bulup onarabilen Aero sorun gidericiyi kullanın.

  • Aero sorun gidericisini açmak için Başlat düğmesini [​IMG] ve sonra Denetim Masası'nı tıklatın. Arama kutusuna Sorun giderici yazın, Sorun Giderme'yi tıklatın ve ardından Görünüm ve Kişiselleştirme altından Aero masaüstü efektlerini göster'i tıklatın. Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.
  Aero öğeleri kullanan Windows 7 masaüstü özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bkz. Aero masaüstü deneyimi nedir?
   


Sayfayı Paylaş