Bayer MaterialScience, BayVision başarı yolunda

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 28 Aralık 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Daimler AG ve Bayer MaterialScience AG (BMS),
  polikarbonat (PC) otomotiv camlarının geliştirilmesi için gelecekte daha yoğun olarak işbirliği yapacaklar. “BayVision” markası altında BMS tarafından sunulan uzmanlığın bir parçası olarak, Daimler PC camlar için diğer potansiyel uygulamaları araştıracak ve bu teknolojinin gelecekte seri araç üretimine uygunluğunu değerlendirecek.

  [​IMG]

  PC camların ana avantajları arasında ağırlık tasarrufu ve bununla ilişkili olarak CO2 emisyonunun azaltılması bulunuyor. Diğer avantajlarıysa tasarım özgürlüğü ve daha basit işlevsel entegrasyonu içeriyor.

  BayVision, BMS'in temel gücü olan cam kaplama hammaddelerindeki – yani Makrolon polikarbonat ve alaşımları – kapsamlı uzmanlığını, bütün cam kaplama modülü proses zincirini kapsayan derinlemesine teknolojik gelişmelerle birlikte genel bir uygulama hizmetiyle birleştiriyor. Reolojik ve mekanik CAE simülasyon programları gibi araçlar standart olarak kullanılıyor. Bayer MaterialScience uzmanları ayrıca, diğer konuların yanı sıra, cam kaplama modüllerinin termal genleşme davranışı üzerinde çalışıyor ve müşterilere tasarım hususunda tavsiyelerde bulunuyorlar. Buna ek olarak, zorunlu kaplama ve yapışkan hammaddeler ve gürültü ile ilgili sorulara yanıt veriyorlar.

  BMS Polikarbonat İş Birimi başkanı Dr. Günter Hilken, “BayVision geleceğin motorlu taşıtları için yeni standartlar oluşturacak ve CO2 emisyonlarının azaltılmasına ek olarak, araç tasarımında tamamen yeni ufuklar açacak," diyor. “Polikarbonat kaplama alanında Daimler ile yapılacak olan gelecekteki bu yoğun işbirliği, otomotiv üretimine yönelik ürünlerin ve teknolojilerin geliştirilmesinde bir başka dönüm noktasını temsil etmektedir.” Mercedes GL’nin tavan modülü ve Smart ForTwo’nun panoramik tavanı şu an seri üretimdedir ve her ikisinde de BMS’den Makrolon AG2677 ve Makroblend 7665 veya Bayblend T 95 MF kullanılmaktadır..
  26.12.2008, Cuma
   


Sayfayı Paylaş