Başlat Menüsündeki ve Görev Çubuğundaki Listeleri Temizleme

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve EmRe tarafından 17 Şubat 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Windows, açtığınız programların, dosyaların, klasörlerin ve web sitelerinin geçmişini kaydedip Başlat menüsünde ve hem Başlat menüsündeki hem de görev çubuğundakiSıçrama Listelerinde görüntüler.

  Örneğin, paylaşılan veya ortak bir bilgisayar kullanıyorsanız, düzenli aralıklarla bu geçmişi temizlemeyi seçebilirsiniz. Başlat menüsünden ve Sıçrama Listelerinden öğeler temizlenince bilgisayarınızdan silinmez ve sabitlenen öğeler sabitlenmiş olarak kalır.

  [​IMG]
  En son kullanılan programların ve en son açılan öğelerin listelerini temizleyebilirsiniz.
   


 2. EmRe Well-Known Member

  Listeleri temizlemek için

  1. Görev Çubuğu ve Başlat Menüsü Özellikleri'ni açmak için Başlat düğmesini [​IMG], Denetim Masası'nı, Görünüm ve Kişiselleştirme'yi ve ardından Görev Çubuğu ve Başlat Menüsü'nü tıklatın.
  2. Başlat Menüsü sekmesini tıklattıktan sonra aşağıdakilerden birini yapın:
   -- En son açılan programların Başlat menüsünde görüntülenmesini önlemek için, En son açılan programları Başlat menüsünde depola ve görüntüle onay kutusunun işaretini kaldırın.
   -- Görev çubuğundaki ve Başlat menüsündeki Sıçrama Listelerinde bulunan en son açılan dosyaları temizlemek için En son açılan öğeleri Başlat menüsünde ve görev çubuğunda depola ve görüntüle onay kutusunun işaretini kaldırın.
  3. Tamam'ı tıklatın.
  En son açılan program ve dosyaları yeniden görüntülemeye başlamak için onay kutularını seçip Tamam'ı tıklatın.

  Not : Bazı programlar Sıçrama Listelerinde yararlı görevleri görüntüler. Sıçrama Listesi'ndeki görevler eklenemez veya kaldırılamaz.
   

Sayfayı Paylaş