Başkanlar Sessizlik Yemini Etti!

Konusu 'Spor Gündem' forumundadır ve EmRe tarafından 12 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Kulüpler Birliği, şike konusunda tek yumruk oldu. “Federasyonun alacağı karara saygılıyız” dediler. Türkiye dün Futbol Federasyonu’nun Kulüpler Birliği ile yaptığı toplantıya kilitlendi. Bu toplantı çok önemliydi.Çünkü şike operasyonu sonrası belirlenecek yol haritası bu görüşmelerle belirlenecekti. Gündemde iki önemli madde vardı.

  1-) Fenerbahçe küme düşürülecek mi?
  2-) Şike operasyonuna adı karışan takımlar (Eskişehir - Sivas gibi) ne olacak?Ama henüz toplantı başlamadan sabah saatlerinde “İkinci dalga” haberi gelmişti. Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, federasyon eski başkanı Mahmut Özgener, federasyon eski yöneticisi Levent Kızıl ve Ufuk Özerten, federasyon danışmanı Mümtaz Karakaya, futbolcu Serdar Kulbilge gözaltına alınmıştı. İstanbul BŞB oyuncuları İbrahim Akın ve İskender Alın ile Beşiktaş yöneticisi Serdal Adalı ifade vermeye çağrılıyordu. Futbolda gündem her saat başı değişiyordu... Yukarıdaki iki maddeye şimdi üçüncü bir madde daha eklenmişti.
  3-) Bu operasyon nereye kadar uzanacak ve ne zaman sonlanacak?

  Bize de ceza verilmiş olur
  Futbol Federasyonu ve kulüpler arasındaki toplantı bu havada başladı. Federasyon hem kulüpleri eldeki bilgi ve belgeler konusunda bilgilendirecek, hem de onların düşüncelerini alacaktı. Ancak kesin bilgi ve belgeler elde yoktu. Federasyon yetkilileri şike operasyonu konusunda şifahi olarak bilgilendirilmişlerdi. Futbol Federasyonu Etik ve Hukuk kurulları toplantıya katılanlara bu durumu anlattı. Ve sıra günün sorusuna geldi;
  Konunun devamı aşağıdaki mesajdadır...

  [​IMG]
   


 2. EmRe Well-Known Member

  F.Bahçe’nin durumu ne olacak?
  Gelişmeleri dinleyen kulüp başkanlarının Fenerbahçe’nin küme düşürülmesi konusundaki tavırları netti. Hemen hemen her başkan aynı kanaatteydi;
  “Bir yönetici hata yapar ama o hata tüm camiaya maledilemez. Benim hatam beni bağlar, kulübümü değil. Hukuk belki farklı değerlendiriyor ama bizler bu suçun bireysel olduğunu düşünüyoruz.”Bu sözlerin anlamı açıktı. Kulüpler Fenerbahçe’nin küme düşürülmesini istemiyor, sadece şikeye karışanların cezalandırılması gerektiğini düşünüyorlardı. Fenerbahçe’nin olmadığı bir lig, sadece F.Bahçe’nin değil aynı zamanda maddi olarak kendilerinin de cezalandırılması anl***** geliyordu.Bir başkan söz aldı; Bir yerden başlamak ve futbolu temizlemek lazım. Ama temizlerken yok etmeyelim.

  Camiaları yaralamayalım
  Hemen hemen herkes söz alıyordu. Aziz Yıldırım ile en fazla kavga eden başkanlardan biri konuştu;
  * Biliyorsunuz biz pek geçinemezdik. Ama ben Aziz Bey’e çok üzüldüm. Allah kimseye bu sıkıntıyı yaşatmasın. Adalet yerini bulsun istiyoruz hepimiz. Ama camiaları da yaralamayalım. Bu sözlerin hemen ardından çok ilginç bir karar alındı.

  * Konuşmama kararı.
  Başkanlar ve federasyon yetkilileri, herşeyin içeride kalması gerektiği konusunda ve en yaşlı üye sıfatıyla Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav’ın medyaya açıklama yapması konusunda anlaştılar.

  18 kulüp tek yürek
  TÜRKİYE Futbol Federasyonu ile Spor Toto Süper Lig’de yer alan kulüplerin başkan ve yöneticileri arasındaki toplantının ardından Kulüpler Birliği adına açıklama yapan İlhan Cavcav, “Kulüplerin başkanları olarak tek ses, tek yürek durumundayız. Birlik ve beraberlik içinde en ufak çatlak ses bulunmamakta, herkes ortak mutabakat ve yüzde yüz beraberlik içinde” dedi.

  Yargısız infaz var
  Cavcav, şunları söyledi: “Bu konuyu Federasyon Başkanı ve yöneticileriyle paylaştık. Türk futbolunun en değerli markası olan Spor Toto Süper Lig’i oluşturan kulüplerin başkanları olarak tek ses, tek yürek durumundayız. Tüm gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Tabii son kararı federasyon verecektir. Bundan sonra da görüş alışverişi olacaktır. Kulüplere karşı bazı basın yayın organları tarafından yapılan yargısız infazı kabul etmemiz mümkün değildir.“

  Kucaklaştılar
  TFF’nin İstinye’deki binasında gerçekleştirilen ve 2 saati aşkın bir süre devam eden toplantının ardından Kulüpler Birliği adına açıklamayı en yaşlı üye sıfatıyla Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav yaptı. Cavcav, bütün kulüplerin temsilcilerinin de etrafında hazır bulunduğu sırada konuştu. Açıklamanın ardından diğer kulüp başkanları, toplantıda Fenerbahçe’yi temsil eden yöneticiler Ali Koç ve Nihat Özdemir’i kucaklaşıp öperek uğurladılar.
   

Sayfayı Paylaş