Başkan 200 Bin Dolar Öde Dedi Ödedim

Konusu 'Spor Gündem' forumundadır ve EmRe tarafından 9 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Yelkovan (F.Bahçe muhasebecisi): Aziz Yıldırım ‘200 bin dolar öde’ dedi, ben de Ekşioğlu’na ödedim. O ‘Öde’ der, ben öderim, ‘Niye’ diye sormam.
  Abdullah Başak: F.Bahçe maçlarına ‘uğurlu geliyorum diye’ Aziz Yıldırım istediği için giderim. 200 bin lira Ahmet Çelebi’nin kumar borcudur; 50’şer binlik 4 taksitte ödedik.

  Şike operasyonu kapsamında tutuklanan Fenerbahçe Kulübü Mali İşler Müdürü Tamer Yelkovan, mahkemede verdiği ifadede, görevi gereği bütün para ödemelerini başkan Aziz Yıldırım ve yönetimin talimatları doğrultusunda yaptığını söyledi. Kesinlikle şike yapmadığını vurgulayan Yelkovan, “Yönetimin bana vermiş olduğu talimat doğrultusunda resmi makbuz karşılığında ödeme yaparım. Başkan Aziz Yıldırım ‘200 bin doları İlhan Ekşioğlu’na öde ‘dedi. Ben de ödedim. Ancak neden ödediğimi sormadım.
  Başkana bunu soramam da. Bunun şike parası olup olmadığı konusunda bilgim yoktur. Ayrıca Sivasspor’a resmi yoldan bilet parası olarak 350 bin 450 lira para gönderdim. Makbuzları kulüpte vardır. Yine bundan başka bir bilet parası daha gönderdim. 350 bin liradan daha fazla bir rakamdı. Ancak o da şike parası değildir” diye konuştu.

  Mahkeme tarafından serbest bırakılan Doğan Ercan, 15 yıldır menajerlik yaptığını belirterek, “Ben kesinlikle şike yapmadım. Menajerlik yapmış olduğum futbolcularla görüşürüm. Ancak şike amaçlı görüşmedim” dedi.

  [​IMG]
   


 2. EmRe Well-Known Member

  5 tane 40 bin mi, 4 tane 50 bin mi?
  TUTUKLANAN Abdullah Başak ile Sivasspor’un eski yöneticisi ve yeni seçilen Futbol Federasyonu’nun yönetim kurulu üyesi Ahmet Çelebi’nin mahkemede verdikleri ifadeler birbirleri ile çelişti. Telefon görüşmelerinde geçen 350 bin liranın şike parası olmadığını söyleyen Başak ile Çelebi, paranın kumar borcu olduğunu söyledi. Ancak Başak ile Çelebi 200 bin dolara indirilen kumar borcunun Kıbrıs’taki kumarhaneye ödeniş miktarında birbirleriyle çelişti.
  Uğurlu geliyorum
  Başak, paranın 4 tane 50’şer bin dolarlık çek ile ödendiğini söylerken, Çelebi, kumar borcunun 5 tane 40 bin liralık çekle ödendiğini söyledi. Abdullah Başak: “Fenerbahçe maçlarına, ‘uğurlu geliyorum diye’ başkan Aziz Yıldırım ve diğer yöneticilerin isteği üzerine gittim. Benim şike yapacak milyon dolarlarım yok. Kesinlikle şike yapılmasına aracılık etmedim. Birilerine para vermedim, almadım. Ahmet Çelebi ile aramızda geçen para meselesi de onun Kıbrıs’ta kumar oynayıp, Şükrü isimli kişinin müdürlüğünü yaptığı Pasha Casino’da para kaybetmesi ile ilgilidir. Bana borcunun 350 bin lira olduğunu, bunu indirmem için aracı olmamı söyledi. Ben de aracı oldum, 200 bin liraya indirildi. Bunun üzerine 4 tane 50’şer bin liralık çek kesilerek otele gönderildi. Otel kayıtlarında bu çekler bulunmaktadır. Konuşma buna ilişkindir.”
  Ahmet Çelebi: “Ben Kıbrıs’ta Pasha isimli otelde kredi kartı ile 350 bin liralık oyun oynadım, kaybettim. Otel sahibi Vedat Erbaş İstanbul’a geldiğinde Kalamış’ta buluştuk. Kendisine indirip indiremeyeceğini sordum. O da otel müdürü Şükrü’nün geleceğini bir yolunun bulunabileceğini söyledi. Biz de buluştuk ve kendilerine 5 tane 40 bin liralık çek verdim. Borcumu 200 bin liraya indirdiler. Ben de bu konuda Abdullah Başak ile çok samimi oldukları için görüşme yaptım. Şikeye ilişkin birşey yoktur. Aziz Yıldırım ile görüşme taleplerim, yıllık kombine fiyatlarıyla ilgili çek vermekle ilgili görüşmelerdir.”

  Şike değil transfer görüşmesi yaptım
  SORUŞTURMA kapsamında gözaltına alınıp serbest bırakılan Mehmet Şen, Gençlerbirliği-Fenerbahçe maçında (2-4) kaleci Serdar Kulbilge’nin şike yaptığı iddiasını reddetti. Şen, “Gençlerbirliği maçında Serdar Kulbilge ile ilgili şike iddiasını kabul etmiyorum. Serdar Fenerbahçe’ye transfer olmak istiyordu. Ben de Aykut Kocaman ile görüştüm. G.Birliği kabul etmeyince transfer gerçekleşmedi. Dolayısı ile bu kişi ile görüşmem Fenerbahçe maçı ile ilgili değildir. Ayrıca Gençlerbirliği-Trabzon maçında da şike yapmadım. Fenerbahçe-Karabükspor maçında da yapmadım. Telefon görüşmeleri transferlerle ilgilidir.”
   

Sayfayı Paylaş