Basit formüllerle bakımlı saçlar

Konusu 'Saç Bakımı' forumundadır ve Pelin tarafından 13 Şubat 2008 başlatılmıştır.

 1. Pelin Super Moderator


  Basit formüllerle bakımlı saçlar


  [​IMG]  Daha iyi kurutun

  Saçlarınızın daha hacimli görünmesinin sırrı onları kurutma tekniğinizde yatıyor. Saçın uzama yönünde değil, tam tersi yönde kurutmalısınız. Yani, saç ayrımınızın soluna düşen saçları kurutuyorsanız, saçı sağa doğru atarak kurutun. Böylece saçlarınız çok daha gür ve hacimli görünecektir.
  Yoğun bakım yapın
  Saç tipiniz ne olursa olsun, her iki üç haftada bir saçınıza yoğun bakım maskesi uygulayın. Saçlarınız boyadan yıpranmış ve yapılan işlemlerden sertleşmiş ve parlaklığini yitirmişse, bu işlemi haftada bir defa uygulamak, saçlarınızın görünümünde büyük fark yaratır.  Yeni Kuaföre Gösterin

  Saçınızı yeni bir kuaförde boyatmaya karar verdiyseniz; mutlaka istediğiniz, sevdiğiniz ve nefret ettiğiniz saç renklerini gösteren bir fotoğraf götürün. Bazen sevmediğiniz saç renkleri, sevdiklerinizden daha çok tüyo verir.


  Doğru hacim verici

  Saçları ince telli olanlar, saç köklerine etki eden hacim verici ürünleri tercih etmeliler. Saçları normal olanlarsa hacim için, saçın geneline uygulanan hacim verici ürünleri seçebilirler.


  Kıvırcık saçlar için

  Kıvırcık saçlıysanız ve saçlarının kuru ve cansız görünmesinden şikayet ediyorsanız; kullandığınız şekil verici ürünlerin içinde silikon ve panthenol gibi maddeler bulunmasına özen gösterin.
   


 2. desayamu Well-Known Member

  ellerine saglık
   

Sayfayı Paylaş