Başbakan'a Tunus'ta Protesto Ters Tepti

Konusu 'Güncel Olaylar' forumundadır ve ot-gu tarafından 6 Haziran 2013 başlatılmıştır.

 1. ot-gu Genel Sorumlu


  Tunuslular Protesto Değil Destek Oldular

  Başbakan Erdoğan'ın Kuzey Afrika ziyaretinin son ayağı Tunus'ta protesto edileceği iddia ediliyordu ancak küçük bir Tunuslu grubun destek gösterisiyle karşılandı.

  1560 Kişinin protesto edeceği bekleniyordu ama öyle olmadı
  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Afrika gezisinin son ayağı Tunus. Gezi eylemcilerinden bir grubun Tunus basınına yazdığı mektupla örgütlenen bazı eylemcilerin Erdoğan'ı protesto edeceği iddiaları var.

  Gezi eylemcilerinin "Tunus halkına açık mektup" başlığıyla yazdığı metni NEVAA isimli internet sitesinde dün yayınlanmıştı. Tunus'ta bir grup sosyal medya üzerinden örgütlendi, Başbakan Erdoğan ve Tunus Cumhurbaşkanı Münsif Marzuki'nin katılacağı Tunus-Türkiye Ticaret Forumu öncesinde bir protesto eylemi yapması bekleniyor. 1560 kişi sosyal medya platformu Facebook'ta eyleme katılacağını belirtti. Aralarında Tunus'ta yaşayan Türk vatandaşlarının yanı sıra Tunuslular da var.

  [​IMG]

  "Allah Seninle Ümmet Seninle"
  Ancak Başbakan Erdoğan, Tunus'a indiğinde Kartaca Havalimanı'nın dışında küçük bir grup Tunuslunun destek gösterisi ile karşılandı. Ellerinde Türk bayrakları bulunan Tunuslular, "Allah seninle ümmet seninle" yazılı dövizler taşıdı.
   


Sayfayı Paylaş