Başak burcu ve başak burcunun özellikleri

Konusu 'Yengeç - Aslan - Başak' forumundadır ve Aylinn tarafından 2 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

 1. Aylinn Well-Known Member


  Başak Burcu Kadını Genel Özellikleri

  Başak burcu kadını sorumluluk sahibi, idealist, hırslı, nazik, detaycı ve hassastır. Titizdir ve en ufak ayrıntılara dikkat eden yapısıyla dikkat çeker. Evcimen yapısıyla evine çocuklarına çok düşkündür. Evine vakit ayırmaktan fazlasıyla keyif alır.

  Başak burcu kadını hoş mizacıyla dostları tarafından sevilir ve çok sayıda arkadaşı vardır. Mizah anlayışı oldukça gelişmiştir.

  Başak burcu kadını çalışkan ve azimlidir. Sorumluluklarını sonuna kadar yerine getirir. Başarmak için elinden gelen tüm çabayı gösterir. Pratik olması nedeniyle olaylara anında müdahale edebilmektedir. Diğer bir taraftan alıngan bir yapısı vardır.Kolayca incinebilir ve darıldığı kişiyi hemen affedemez. Kindar değildir fakat hemen de unutamaz.

  Zeki başak burcu kadını sorunları en mantıklı şekilde çözüme ulaştırır. Adalet ve merhamet duygusu fazlasıyla gelişmiştir. İkili ilişkilerde sadık ve anlayışlı bir partner olur. Mükemmeliyetçidir ve ilişkisine sahip çıkar. Kendisine hayatı hoş bir biçimde sunan şefkatli ve sevecen bir erkekle ömrünün sonuna kadar mutlu olabilir. Çocukları sever ve en iyi biçimde eğitir. Hayatı kontrol edebilmek ona güven verir.

  Başak Burcu Erkeği Genel Özellikleri

  Başak burcu erkeği inatçı, titiz,detaycı ve mantıklı yapısıyla dikkat çeker. Hoş ve sevecen bir mizacı vardır. Daima bakımlı ve hoş görünmeye dikkat eder. Hırslı ve çalışkandır. Para konusunda tutumludur.

  Başak burcu erkeği çevresindeki olumsuzlukları sözünü sakınmadan tenkit edebilir. Eleştirmeyi sever. Fazlasıyla açık sözlüdür. Düşünceli olmasına rağmen hoşuna gitmeyen şeyleri direkt ve net olarak söyler ve kırıcı olabilir. Temizlik onun için çok önemlidir. Bazen aşırıya kaçacak derecede titiz olabilir.

  Neşeli ve canlı bir karakter sergiler. Sorunlarla kolaylıkla baş edebilir. Başarı onun için olmazsa olmazlardandır. Düzensizlik ve disiplinsizlikten hoşlanmaz.Her şeyin yerli yerinde olmasından haz duyar.

  Başak burcu erkeği karşı cinste nezaket ve kibarlığa en az temizlik kadar önem verir. Aşık olmaktan korkar, fakat sevdiği zaman da sadık bir erkek olur. Sevdiği kişiyle dost olabilmeyi ister. Evlilikte düşünceli ve saygılı bir eş olur. Çocuklara çok düşkün olmamakla beraber iyi ve sorumluluk sahibi bir baba olacaktır.

  Başak burcu iş hayatı:
  Başak burcu insanları iş hayatında hırslı yapısı ile daima başarıyı yakalar. Ancak bu burcun insanları genç yaşlarda çalışma hayatını öğrenmelidir. Aksi halde gezmeyi ve eğlenmeyi daha çok sevebilirler. Ancak söz konusu Başak burcu insanları olduğu için, hayatının her alanında göze çarpan düzen, burada da kendisini gösterir. İş hayatında düzenli olmayı tercih eder. Emir almayı sevmese de, rica edildiğinde bir işi seve seve yaparlar. Çalışma masası daima düzenlidir. Her şey yerli yerinde, bir sonraki güne hazır bir şekilde bekler. Para kazanmasını iyi bilirler.

  Başak burcu aşk hayatı: Başak burcu insanları, aşk hayatlarında genel olarak utangaç bir tavır sergiler. Aşk hayatlarına değer verir ve sevdiği insana sadık kalırlar. Aşk hayatlarında daima hayalini kurdukları bir partner vardır ve o kişiyi bulmak isterler. Ciddi beraberliklerin insanlarıdır, yüzeysel ilişki kurmak onlara göre değildir. Duygusal yapıları, aşk hayatlarına yansır.

  Başak burcunun olumlu yönleri:
  Güvenilir olmaları, destek çıkan yapıları, azimli ve dürüst yapıları vardır. Ayrıca sabırlıdırlar ve tutumlu olmayı severler. Oldukça çalışkan insanlardırlar.

  Başak burcunun olumsuz yönleri:
  Ketum ve mesafeli olmaları vardır. Özellikle, kuşkucu olmaları ikili ilişkilerde sıkıntılar yaşamalarına neden olabilir. Tutucu olmaları sonucunda cimri davranışlar sergileyebilirler.

  Burçlar kuşağında başak: Başak burcunun yönetici gezegeni Merkür'dür. Negatif, toprak grubuna bağlıdır. Dişi burçtur ve değişken niteliktedir. Simgesi ise, elinde başak tutan bir kızdır. Çalışma ve sağlık evi olan, altıncı evi temsil eder. Uğurlu rengi; Mavi, uğurlu sayısı; 5, uğurlu taşı; safir, uğurlu günü; çarşambadır.
   


Sayfayı Paylaş