Başak Burcu Özellikleri Neler

Konusu 'Yengeç - Aslan - Başak' forumundadır ve ot-gu tarafından 16 Nisan 2015 başlatılmıştır.

 1. ot-gu Genel Sorumlu


  Başak Burcu ve Özellikleri

  Başak huzur ve güven kaynağıdır. Başak duygusal anlamda nadiren tepki göstermesi nedeniyle diğer kişilere soğuk gözükebilir. Bunun nedeni şüpheci oluşları nedeniyledir. Bir yardımsever, alçakgönüllü, titiz ve takımın yetenekli elemanı olarak çok yükseklere tırmanabilir. Herşeyin dosdoğru ve kurallarına uygun yapılmasını istediklerinden duygusal insanlarla pek bağdaşamazlar. Sağlık ve temizlik kavramlarına aşırı düşkün olurlar. Kusursuz bir insan aradıklarından çok zor evlenirler. Maddesel şeylere düşkündürler.

  Başaklar dış görünüşe fazlasıyla itibar ederler ve tutumlu olmayı aşırı derecelere vardırabilirler. Aileleriyle ve yakınlarıyla ilgilidirler fakat dışardaki kişilerce yanına yaklaşılması zor biri olarak görülürler. Başakların diğer göze çarpan özelliği de , kendilerine çok dikkat etmeleridir. Bu başka kişilerin sinirini bozabilir. Aşırı dikkatlilik sadece dış görünüşte kalmaz. Bu burcun üyeleri, iç dünyalarını da acımasızca incelerler. Kendilerinin ve diğerlerinin zayıf noktalarını görürler. Başak tarafından yapılacak bir eleştiri, karşı taraf için acı olabilir ama bunun içinde bir parça gerçekcilk hep vardır.

  Başaklar haylazlık etmeyi de severler. İnsanlığın geri kalanından farklı olduklarını düşündükleri için korkunç züppe olabilirler. Güçsüz buldukları insanların sorunlarına burunlarını sokmak gibi bir adetleride vardır. Son olarak başaklar düzenli yaşama alışkanlıkları nedeniyle uzun ömürlüdürler. Yalnız yaşamayı çok severler. Arka planda olmayı isterler, istedikleri sadece başarılarıyla gündemde olmaktır.Yaşlandıklarında anlatacakları bir yığın öykü vardır. Çünkü hafızaları inanılmayacak kadar kuvvetlidir.

  Başak burcu iş hayatı:
  Başak burcu insanları iş hayatında hırslı yapısı ile daima başarıyı yakalar. Ancak bu burcun insanları genç yaşlarda çalışma hayatını öğrenmelidir. Aksi halde gezmeyi ve eğlenmeyi daha çok sevebilirler. Ancak söz konusu Başak burcu insanları olduğu için, hayatının her alanında göze çarpan düzen, burada da kendisini gösterir. İş hayatında düzenli olmayı tercih eder. Emir almayı sevmese de, rica edildiğinde bir işi seve seve yaparlar. Çalışma masası daima düzenlidir. Her şey yerli yerinde, bir sonraki güne hazır bir şekilde bekler. Para kazanmasını iyi bilirler.

  Başak burcu aşk hayatı: Başak burcu insanları, aşk hayatlarında genel olarak utangaç bir tavır sergiler. Aşk hayatlarına değer verir ve sevdiği insana sadık kalırlar. Aşk hayatlarında daima hayalini kurdukları bir partner vardır ve o kişiyi bulmak isterler. Ciddi beraberliklerin insanlarıdır, yüzeysel ilişki kurmak onlara göre değildir. Duygusal yapıları, aşk hayatlarına yansır.

  Başak burcunun olumlu yönleri: Başak burcunun olumlu yönleri arasında; güvenilir olmaları, destek çıkan yapıları, azimli ve dürüst yapıları vardır. Ayrıca sabırlıdırlar ve tutumlu olmayı severler. Oldukça çalışkan insanlardırlar.

  Başak burcunun olumsuz yönleri: Başak burcunun olumsuz yönleri arasında; ketum ve mesafeli olmaları vardır. Özellikle, kuşkucu olmaları ikili ilişkilerde sıkıntılar yaşamalarına neden olabilir. Tutucu olmaları sonucunda cimri davranışlar sergileyebilirler.

  Burçlar kuşağında başak:
  Başak burcunun yönetici gezegeni Merkür'dür. Negatif, toprak grubuna bağlıdır. Dişi burçtur ve değişken niteliktedir. Simgesi ise, elinde başak tutan bir kızdır. Çalışma ve sağlık evi olan, altıncı evi temsil eder. Uğurlu rengi; Mavi, uğurlu sayısı; 5, uğurlu taşı; safir, uğurlu günü; çarşambadır.
   


Sayfayı Paylaş