Başak Burcu İle İlgili Herşey

Konusu 'Yengeç - Aslan - Başak' forumundadır ve ot-gu tarafından 16 Nisan 2015 başlatılmıştır.

 1. ot-gu Genel Sorumlu


  Başak Burcu Hakkında Tüm Bilgiler

  Gurubunuz
  : Toprak, negatif
  Burcunuzun cinsiyeti: Dişi
  Üstün yeteneğiniz: Disiplinli ve metotlu bir hayat
  Özelliğiniz: Dikkatli ve her şey ile ilgili olmak
  Emeliniz: Toplum içinde beğenilmek
  Amacınız: Başarı yolunda daima yükselmek
  Yenmeniz gereken huyunuz: Çekingenlik ve cesaretsizlik
  Uğurlu gününüz: Çarşamba
  Uğurlu taşınız: Koyu mavi safir ve zebercet
  Uğurlu madeniniz: Civa
  Uğurlu renkleriniz: Açık sarı, açık mavi ve kobalt mavisi
  Uğurlu çiçekleriniz: Açelya, sari menekşe, lavanta çiçeği
  Uğurlu kokularınız: Leylak, limon ve sardunya
  Uğurlu müziğiniz: Eski, romantik şarkılar
  Olumlu yönleriniz: Titiz, inceleyen, dikkatli, tertipli ve alçak gönüllüsünüz.
  Olumsuz yönleriniz: Telaşçı, endişeli, aşırı eleştiren, müşkülpesent, törelere aşırı bağlı, kılı kırk yaran.
  Muhtemel hastalıklarınız: Karın bölgesi hastalıkları , karaciğer, pankreas, bağırsak, apandisit, ayak ve sinir hastalıkları.
  Uygun olan eş: Boğa ve Oğlak
  Başarılı olacağınız meslekler: Çeşitli ilim dalları, özellikle eczacılık ve teknik alanlar, edebiyatçı, yazar, gazeteci, yayıncı, kitapçı, matbaacı, sekreter, araştırmacı, muhasebeci.

  KARAKTERİSTİK ÖZELLİKLERİ
  Kendi potansiyellerinin en üst, en arıtılmış düzeyine çıkmaktır. Hangi doruğa ulaşırsa ulaşsın hedefi daha yukarıdır. Saflık, doyum, anlam içerme, zor işler ve ulaşılması zor hedefler Başak'ın konularıdır. Başak'ın ana kaynağı kişisel dönüşüme (transformasyona) duyduğu açlık ve mükemmellik duygusudur. Gerçeklerle ilgili kılı kırk yaran, vicdanlı bir dürüstlüğü vardır. Mükemmel ile gerçek arasındaki gerilim Başak'ın büyümesini hızlandırır, yönlendirir ve onu değişime zorlar. Asla halinden memnun, kayıtsız değildir. Repertuarında tembellik yer almaz. Kişisel önemini abartmaya karşı kendini sigortalamış olması onu mütevazı yapar. Stratejisi hizmettir. Başak kendisine içsel olarak bakar, parlatılabilecek özelliklerini bulur ve pragma tik gerçekçiliğiyle yollar bularak bunları dünyaya sunar. Özen, dikkat ve sabır gerektiren işler, sorumluluk duygusu, insanlara hizmet Başak'a çok doğal gelir. Gölgesi kaynağı olan kusursuzluk anlayışının çarpıtılmasıyla ortaya çıkan sakatlayıcı ve yok edici öz eleştiridir. Bunu dış dünyaya eleştiricilik, alaycılık ve çevresindeki herhangi bir şeye (veya her şeye) olumsuz bakarak yansıtabilir. Öğrenmesi gereken; kendisini affetmektir. Kendisini yargılama kapasitesini kendisini olduğu gibi kabullenerek törpülemelidir. Aksi taktirde, sıkıcı bir şüphe ve kendini kısıtlama çizgisine gider. İçsel bir eksikliğini özverili davranarak saklama duygusundan kurtulmalıdır. Detaylarda kaybolmadan bütünü görebilmesi için gerekli ile gereksizi ayırtmasını öğrenmesi şarttır.

  BAŞAK BURCU ERKEĞİ

  Başak burcunda doğan erkek; varlıklı da olsa, daima çalışsa da yine para ister. Onun servete saygısı büyüktür. Dolayısıyla zengin veya varlıklı kadınlar onun ilgisini çeker. Bu erkek aşktan korkar. Bu konuda yenemediği bir çekingenliği vardır. Onunla evlenmek istiyorsanız önce dost olmalısınız.

  BAŞAK BURCU KADINI

  Başak kadınının hayatında, güzelliğin ve hislerin yeri büyüktür. Her şeyden önce başak kadını evine çok düşkündür. Evi çekip çevirmekten zevk duyar. Zeki ve mantıklı olduğu içinde bunda hiç zorlanmaz. Evi her zaman derli toplu ve zevklidir. Dostluğa ve arkadaşlığa çok önem verir. Çevresi daima kalabalıktır. Çünkü konuşması ve zekice sözleri sayesinde insanları kendisine bağlamayı bilir. Zaman zaman tenkitçi olmasına karşın herkesi olduğu gibi kabul eder.

  YÜKSELEN BURCUNUZ BAŞAK

  Eğer Astroloji haritanızda Başak Burcu yükseliyorsa o zaman hemen her konuya analizci bir şekilde bakıyorsunuz demektir. Detaylara aşırı derece dikkat göstermeniz size içinde bulunduğunuz konunun esasının idrak ettirmeyebilir. Hem kendi hakkınızda hem de etrafınızdakiler hakkında kritik düşünüp giriştiğiniz her işte mükemmellik arıyorsunuz. Bu yüzden kendinize olan güveninizin artması için etrafınızda her şey düzenli bir biçimde olması gerekiyor. Ayrıca her yapmak istediğiniz işte ilk önce o iş ile ilgili olan gerçekleri inceliyorsunuz.
   


Sayfayı Paylaş