Başak burcu çocuklarının özellikleri

Konusu 'Yengeç - Aslan - Başak' forumundadır ve Aylinn tarafından 4 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

 1. Aylinn Well-Known Member


  Başak çocuklarının özellikleri nelerdir?

  Pratiklik ve özen Başak çocuğunun en belirgin iki özelliğidir. Onu oyuncaklarını düzenlerken ya da istediği şeyin alınması için para biriktirirken görmeniz çok olası.

  Bu küçük Başak'ınızdan aklı havada bir tip olmasını beklemezsiniz; aksine durumla ilgili artılar/eksiler muhakemesi yapıp, mantığa en uygun olanı seçer. Standartları yüksektir ve doğuştan dikkatlidir. Bu nedenle biraz fazla seçici veya içe kapanık oldukları düşünülebilir. Ancak onlar geride durup, aceleci davranmak yerine durumu değerlendirmeyi tercih ederler.

  Tam bir yardımseverdir. Düzeni sever ve ailesine, daha sonra da topluma, hizmet etmeyi amaçlar. Bu özellikleri geliştirilmelidir.

  Ebeveyn olarak, çocuğunuzun mükemmellikle ilgili beklentilerini yatıştırmanız gerekecektir. Her şeyin mükemmel olması gerekmediğini, bazen sadece “iyi” olmasının da yeterli olduğu mesajını vermelisiniz. Kendine olan güveni kazanması ve pekiştirmesi için elinizden geleni yapın. Çünkü Başaklar fazla mütevazı bir yapıya meyillidirler.

  Dışarıda yapılacak faaliyetlere katılmasını destekleyin, hayatın basit keyiflerini yakalayıp tecrübe etmesine izin verin, biraz rahatlamasını sağlayın. Dengeli beslenme, düzenli uyku, zaman zaman huysuz ve gergin olabilen Başak çocukları için önemlidir.

  Yetenekli olduğu alanlar: Hukuk, mühendislik, uzmanlık, Bilgi işlem, Tamirat, bakım ve onarım, Danışman, öğretmenlik, Hastane görevlisi(Hemşire ve hasta bakıcı) yayımcı(kitapevi), Arşivci, Ekonomist, Muhabir, Kütüphane görevlisi, Analizci, Muhasebe, Temizlik ve hizmet sektörü, Zanaatkar, Usta, Bilim adamı
   


Sayfayı Paylaş