Başak Burcu Çocuğu Özellikleri

Konusu 'Yengeç - Aslan - Başak' forumundadır ve Aylinn tarafından 4 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

 1. Aylinn Well-Known Member


  Başak burcu çocuklarının özellikleri nelerdir?

  Pratiklik ve özen Başak çocuğunun en belirgin iki özelliğidir. Onu oyuncaklarını düzenlerken ya da istediği şeyin alınması için para biriktirirken görmeniz çok olası.

  Bu küçük Başak'ınızdan aklı havada bir tip olmasını beklemezsiniz; aksine durumla ilgili artılar/eksiler muhakemesi yapıp, mantığa en uygun olanı seçer. Standartları yüksektir ve doğuştan dikkatlidir. Bu nedenle biraz fazla seçici veya içe kapanık oldukları düşünülebilir. Ancak onlar geride durup, aceleci davranmak yerine durumu değerlendirmeyi tercih ederler.

  Tam bir yardımseverdir. Düzeni sever ve ailesine, daha sonra da topluma, hizmet etmeyi amaçlar. Bu özellikleri geliştirilmelidir.

  Ebeveyn olarak, çocuğunuzun mükemmellikle ilgili beklentilerini yatıştırmanız gerekecektir. Her şeyin mükemmel olması gerekmediğini, bazen sadece “iyi” olmasının da yeterli olduğu mesajını vermelisiniz. Kendine olan güveni kazanması ve pekiştirmesi için elinizden geleni yapın. Çünkü Başaklar fazla mütevazı bir yapıya meyillidirler.

  Dışarıda yapılacak faaliyetlere katılmasını destekleyin, hayatın basit keyiflerini yakalayıp tecrübe etmesine izin verin, biraz rahatlamasını sağlayın. Dengeli beslenme, düzenli uyku, zaman zaman huysuz ve gergin olabilen Başak çocukları için önemlidir.

  Başaklar, ailesine sevgi ile yaklaşan insanlardır.

  Başak çocukları, aile hayatında uyumlu ve söz dinleyen tavırlarıyla dikkat çeker. Düzenli bir evde yaşamak isterler. Onlar için aile, anne-baba ve kardeşlerle sınırlı bir kavram değildir. Tüm akrabalar hatta arkadaşlar o evin bir parçasıdır. Becerikli, çok yönlü, organizatör ruhlu ebeveynler onları çok kolay çekip çevirebilirler.

  Başak çocuğu, çeşitli aktivitelere beraber katılacağı bir babayla uzun ve neşeli saatler geçirebilir. İyi bir iletişim onlar için önemlidir. Onların dostluğuna, arkadaşlığına ve güvenine ihtiyaçları vardır. Soğuk ve çekingen dursalar bile ailesine içten içe büyük sevgi beslerler. Yardımsever, arkadaşça ve genellikle organize etme yeteneği yüksek çocuklardır. Eğer dağınık biriyseniz bu, onların canını biraz sıkabilir ve tartışmaya sebep yaratabilir.

  Genellikle kendilerine pek çok değişik ilgi alanı bulur, ailesi ile paylaşmaktan mutluluk duyarlar. Düşünceleri net ve açıktır. Kardeşleriyle duygularını paylaşmaya özen gösterirler. Yardımsever ve işbirlikçidirler. Ev işlerinde diğer aile bireylerine yardım ederler.
   


Sayfayı Paylaş