Balıkların Suyu Kaç Günde Bir Değiştirilir

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve GamZe tarafından 20 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Akvaryum ve Fanusta Su Kaç Günde Bir Değiştirilmelidir?

  Akvaryum suyunuzun periyodik olarak gerekli olan testlerin yapılması ve böylece su kondisyonunuzun bilginiz dahilinde olması. Haftada bir yada iki haftada bir 3/1 oranında su değişimi yapılması Süresi dolan filtre malzemelerini mutlaka değiştirin. (Elyaf, Sünger..) Protein Skimmer ın artık toplama kabını haftada bir mutlaka temizleyin. Bu daha düzenli çalışmasını sağlayacaktır. Dip temizliğine dikkat edin ve gerektiğinde dip sifonu yapın.

  Akvaryum balıklarının suyunu değiştirmek akvaryum büyüklüğüne göre değişir. 250 Litre ve üstü akvaryumlar için kısmi su değişikliği 2 Haftadır.

  Fanusta balık beslenmesi tavsiye edilmez. İllaki beslemek istiyorsanızda sadece 1 adet erkek beta beslenmesi tavsiye edilir. Japon balığın için fanusta her gün suyun 3/1 lik kısmını değiştirmek gerekir. Mutlaka dinlenmiş su koyman gerekir. 5 litrelik bi plastik su şişesinin 4/3 lük kısmına su koyun ağzı açık kalsın bu şekilde suyu dinlendirebilirsiniz. Suyun sıcaklığıda oda sıcaklığında olursa çok iyi olacaktır.
   


Sayfayı Paylaş