Balıklarda Kuyruk Erimesi

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 20 Eylül 2013 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Balıklarda Kuyruk Erimesi Neden Olur

  Balıklarda Kuyruk Erimesi Yüzgeç, Kuyruk Erimesi İçin En İdeal İlaç

  Balıklarda kuyruk erimesi kötü akvaryum şartlarından meydana gelir. İlk önce hastalığın nedenlerini araştırmalısınız. Nedenlerin başında stres, suyun kalitesinin bozulması, su değişimlerinde ısı farklılıkları, uygun olmayan balıkların bir arada bulundurulması, dışarıdan içeriye hasta balık sokulması, yetersiz yemlemeyi sayabiliriz. Yapılacak en iyi tedavi hastalığa neden olan ortamın iyileştirilmesiyle birlikte yapılan ilaç tedavisidir.

  ilk önce akvaryumunuzun su sıcaklığına eşitlenmiş, dinlenmiş bir su ile % 30 civarı dip çekimi yapın. Daha sonra ısıyı tercihen 28-29 dereceye çıkarıp sabitleyin. ilave olarak hava taşı ile içeriye oksijen takviyesi yapın. 10 litreye 2 çay kaşığı hesabı ile kaya tuzu ilave edin. Elinizdeki ilaçtan veya Sera baktobur direkt isimli ilaçtan kullanma kılavuzuna uygun olarak tedaviye başlayın. İlacı kullanırken enjektör kullanabilirsiniz. Kullandığınız ilaç suyu sarartır.Yanlış yapmamışsınız. Akvaryumunuza 2 tane elma salyangozu ilave edin.

  Balıklarda Kuyruk erimesi hastalığının belirtileri Kuyrukta ve ağız çevresinde bulunan beyaz çerçeve içerisinde dökülmüş kuyruk veya beyazlamış ağız. Erimeye baslamış, kanlı Kuyruk dökülmesidir. Türkçede kuyruk dökülmesine pamuk hastalığı da (eng. Cotton-Wool Disease) denir.
   


Sayfayı Paylaş