Balık Burcunun Bilinmeyen Özellikleri

Konusu 'Oğlak - Kova - Balık' forumundadır ve ot-gu tarafından 17 Nisan 2015 başlatılmıştır.

 1. ot-gu Genel Sorumlu


  Balık Burcu ve Bilinmeyenleri

  Zeki, yetenekli ve oldukça mantıklıdırlar. Ancak, mantıklarıyla sezgileri arasında kalırlar. Mantıkla mı, sezgiyle mi hareket edeceklerini bir türlü kestiremezler.

  Bazen iyimser, bazen de kötümserdirler. Zıt duygular yüzünden bunalıma düşerler. Zaman zaman kuruntu ve kuşkulara kapılarak yaptıklarını bozarlar, yolunda giden işleri duygulan yüzünden alt üst ederler.

  Genellikle güzel, güçlü duyguları olan, isteklerini herkes gibi anlatamayan, biraz çekingen, biraz kuşkucu kimselerdir. İlerlerken birden durmaları, ani dönüşler yapmaları, karar değiştirmeleri; aşın, derin duyguları ve güçlü sezgileri yüzündendir.

  Tabiatın güzelliklerini severler. Dürüsttürler ve sahtekârlıkla karşılaşacaklarını pek düşünmezler. Anlatılanlara tam bir güvenle inanırlar ve doğruluğundan başka bir şey düşünmezler.

  Aşırı derecede cömerttirler. Başkalarına yardım etmek arzusuyla bazen gereğinden çok şey verirler. Teşekkür veya takdir beklemezler. Fakat, yaptıkları yardımlardan uzun uzun söz etmeyi severler.

  Hassas ve kendilerine karşı güvensizdirler. Dış görünüşlerinin sükunetine karşı, içlerinde devamlı bir sarsıntı vardır. Uykuya düşkündürler. Dertlerini biraz abartırlar.

  Çok sevecen, kendilerini sevdiklerine adayan, hatta düşmanlarına karşı bile merhametli olan kişiler olmalarına rağmen, sevgi, şefkat yanlarını pek az kimse bilir. Hayatlarının en büyük üzüntüsü onların bu yanlarından gelir. Kural ve kanunlara son derece uyarlar. Genellikle güvenilir kimselerdir.

  Bazen tam kendilerini oynarlar, bazen de içlerindeki yılanı dışarı salarlar. Duygularının esiri olmaz, akıllarını ön plana çıkarırlarsa, hayatta daha çok rahat ederler.

  Balık Burcunda doğanların iyi konuşan, bilgili kimseler olmaları veya hiç ağızlarını açmamaları, büyük ölçüde o sırada çevrelerinde bulunan kimselerle ilgilidir.

  Tabiatlarındaki zayıflığın farkına varıp, bunu yendikleri takdirde her şey düzelir. O zaman çok iyi bir dost, seven ve yararlı kişiler olabilirler.
   


Sayfayı Paylaş