Balık Burcu Çocuğu Özellikleri

Konusu 'Oğlak - Kova - Balık' forumundadır ve ot-gu tarafından 17 Nisan 2015 başlatılmıştır.

 1. ot-gu Genel Sorumlu


  Balık Çocuklarının Özellikleri

  Balık burcu bebeğiniz, astrolojide vizyon ve hayaller gezegeni diye bilinen, mitolojideki adıyla deniz tanrısı Neptün'ün etkisindedir. Ortada bir sebep yokken sık sık duygusallaşıp ağlamaya başlar. Bu Balık bebeğinin kişiliğinde vardır ve bu bebek içindeki sıkıntıyı dışarı atmaktansa, içine atmayı tercih eder.

  Son derece hayalperest, hassas ve dış etkenlere açıktır. Gerçeklerle ve dış dünyayla pek ilgisi yokmuş gibi görünür. Çok çabuk duygusallaşır ve görünürde bir neden olmamasına rağmen kolayca ağlayabilir. Bu onun duyarlı ruhunun bir yansımasıdır. Çünkü çoğu zaman her şeyi hissettiği halde, kendini o anda dışa vurmakta zorlanır.

  Balık bebeği aile içindeki titreşimleri ve tartışmaları kolayca sezer ve bunlardan çok etkilenirAile çevresindeki her tartışmadan hatta ses tonundan bile fazlasıyla etkilenen bu bebek, ebeveynlerinden ve kardeşlerinden göreceği ekstra ilgi ve sevgi karşısında beklenilenden çok daha tatlı tepkiler verecektir. Her zaman sevgi ve ilgi beklerler. Anne ve babanın ona büyük sevgi göstermesi, yaşına uygun çocuklarla arkadaşlık etmesini ve dışa dönmesini sağlamaları lazımdır.

  Balık bebeğiniz, neşeli ve dostluk seven bir tip olduğu için böyle ilişkiler onun yavaş yavaş mahcupluktan sıyrılmasını sağlar. Zamanla daha atak ve girişken bir tip olur. Büyüdükçe daha duyarlı ve sezgisel olacağından, zaman zaman içe dönüklük eğilimi oluşur. Bunu dengelemek için her zaman iletişimi güçlü tutmanız gerekir. Hayalperest Balık bebeği zaman zaman düşüncelerinde kaybolabilir, gerçek dünyaya direnebilir. Bu bebeğe çok fazla detay öğretmemek daha güvenlidir. Zaten çok fazla detayı aklında da tutmaz. Balık bebeğinin bu rüya hali geceleri gözlemlenmelidir, çünkü bu bebek sık sık kötü rüyaların etkisinde kalıp huysuzlaşır.

  Sonuç olarak bebeğiniz almaktan çok vermeye çalışan, doğuştan hayaller aleminde yaşayan ve su grubunun özelliği olan akıcılığa sahip bir bebektir. Resim, müzik, edebiyat gibi konularda kabiliyetli olan Balık bebekleri büyüyüp çocuk olduklarında da bir hayal aleminde yaşarlar. Onun için her masal bir gerçek sayılabilir. Küçük mimiklerden oluşan bir lisanları vardır ve tatlı masallar dinlediklerinde buna küçük kalpleriyle inanırlar. Konuşmayı çok erken öğrenirler.

  Balık bebekleri kendi haline bırakılırsa daha da içine kapanır ve hayalleriyle baş başa kalmayı tercih eder.

  Kendilerini kandırma eğilimleri olabilir, ama bu bir çeşit savunma mekanizmasıdır. Doğru kararı verebilmek için sakin, destekleyici bir ortama ihtiyaçları vardır. İnsan ve hayvanlara karşı dikkatli ve naziktirler. Balık çocukları dürüst ve açık fikirlidir. Fakat genelde saf bir yapıya sahip olduklarından onları dünyadaki kötülüklere karşı bilgilendirmek gerekir. Ayrıca sabırsız olduklarından üzerlerinde otorite kurmak zordur.

  Büyüdüklerinde ise manevi olarak her zaman ailesinin yanında olacaklarının mesajını daha ufak yaşlarda verirler. Balık burcunun ayakları ve sinir sistemleri oldukça hassastır. Dolayısıyla bebeğinizin gut, nasır, tırnak iltihapları, taban, ayak deformasyonu gibi sorunları olabilir. Balıkların vücutları su tutmağa çok müsaittir. Sulu şeylerden zehirlenme görülebilir. Mikrobik hastalıklara da dirençleri azdır. Çabuk üşütebilir, mikrop kapabilirler. Bebeğiniz büyüdüğünde hayal gücü isteyen, yardım, merhamet, özveri gerektiren alanlardan bir iş seçmelidir. Edebiyat, müzik, güzel sanatlar başarılı olabileceği dallardır. Müzisyenlik, hikaye, öykü, roman yazmak, şiir ve şarkı sözü yazarlığı, dans, bale, perde, sahne ve ressamlık uygun mesleklerdendir.

  Balık anne-baba

  Balık burcu klasik astrolojide şans gezegeni Jüpiter'in modern astrolojide ise hayaller gezegeni Neptün'ün yönetiminde olan değişken bir burçtur. Dolayısıyla bu burcun anne-babaları son derece verici, duygusal ve etkilenmeye açıktır. Su grubunun en duygusalları sayılabilecek Balık ebeveynleri bebeğine adeta tapar ve o kadar hoşgörülüdür ki zaman zaman çocuğu üzerinde otorite kurması zorlaşır. Herhangi bir sorunla karşılaştığında çocuğunu hakimiyeti altına almak için gözyaşlarına sığınabilir. Bu da kırgınlıktan başka bir şey yaratmaz. Balık anne-baba, bunun yerine çocuğuna olan sevgisini şartsız, ama uygun şekilde gösterirse sorun kalmayacaktır.

  Balıkların ebeveyn olarak başarılı olabilmeleri, duygularından çok, akıl ve mantıkla hareket edebilmelerine bağlıdır. Bunu sağlayamazlarsa, disiplin konusunda başarısız olabilirler. Bu nedenle balıkların yanında, akıl ve mantığa dayalı kararlar vermelerini sağlayacak aile dostlarının olması gereklidir. Fakat çoğu zaman kendilerine olan güvenleri yetersizdir. Kendilerinin değerini bilemez, içten içe küçümserler. Bu yüzden balıkların yanında, onlara üstün özelliklerini hatırlatan bir dost ya da arkadaşlarının olması son derece iyidir. Aslında anne-baba olmanın sadece sevgi ve şefkatten değil, biraz da disiplinden geçmesi gerektiğini kabullenirlerse, çocuklarıyla çok daha iyi ilişkiler kurabilirler. Aksi halde çocukların şımarık ve disiplinsiz olması ihtimaline sebebiyet vermiş olurlar. İyi tarafından bakıldığında ise Balık burcundan olan anne ve babalar, çocukları için bulunmaz bir eğlence ve oyun arkadaşı olurlar. Az rastlanır bir yetenek olarak küçük bir kuşu bile incitmeden ve korkutmadan avucuna almayı bilmeleri sayesinde çocuklarını dengeli ve uyumlu olarak yetiştireceklerdir.
   


Sayfayı Paylaş