Balık Burcu Çiçeği

Konusu 'Oğlak - Kova - Balık' forumundadır ve Aylinn tarafından 12 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

 1. Aylinn Well-Known Member


  Balık Burcunun Uğurlu Çiçeği Balık Kadınına Alınabilecek Çiçekler

  Balık burcunun çiçeği Nergis'tir. Nergis İlkbahar'da, sarı renkli yapraklarını açmaya başlar. Balık burcu insanları da ilkbaharda doğduğu için, burcun çiçeği Nergis'tir.

  Balık Burcunun Uğurlu Çiçekleri: Zambak, Kiraz Çiçeği, Beyaz Gül.

  Nergis Çiçeği: Nergis çiçeği, Narkissos adı ile de bilinmektedir. Aşk çiçeğidir ve dünyada ki en popüler çiçekler arasında yerini almıştır. Sevildiği zaman, bakımı yapıldığı ve ilgi gösterildiği zaman çiçek açar, hoş kokular ile etrafı büyüler. Hatta şifalı olduklarını da söylemeliyiz.

  Sevgiliniz bir balık ise:

  İnci çiçeği, yasemin, nilüfer, zambak uğurlu çiçekleridir. Duygusal balığınızı mutlu etmek için sık sık küçük hediyeler verin zaten ona. Maddi değerinin olup olmaması hiç fark etmez, verdiğiniz en ufak hediye onun için hazinelere değecektir. Çiçek de bunlardan biri. Bir tanecik papatya bile götürmüş olsanız onu size bile çaktırmadan kurutup ömür boyu saklar. Zambağa, kır çiçeklerine, hele nergise bayılacaktır. Çiçeğinizi sunarken sadece size özel bir gün için bunu verdiğinizi -bu seninle ilk sinemaya gidişimizin yıldönümü için canım- belirtirseniz, mutluluğu ikiye, üçe, dörde katlanır.
   


Sayfayı Paylaş