Balgam Nasıl Sökülür Tedavisi

Konusu 'Nasıl Yapılır?' forumundadır ve EmRe tarafından 27 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Balgam Nasıl Söktürülür Tedavisi

  Balgam tedavisinde önemli olan ilk başta balgamın hangi nedenden ötürü oluştuğunu bulmak gerekmektedir. Balgam tedavisinde eğer bir rahatsızlıktan ötürü balgam oluşuyorsa ilk önce bu rahatsızlığın tedavisine öncelik tanımak gerekir. Balgamın zaman geçtikçe eğer rengi koyulaşıyorsa, hastalığın enfeksiyona dayalı bir rahatsızlık olduğu düşünülebilir.

  Balgamın tedavi edilmesi için gerçekten enfekte olup olmadığına bakmak gerekir bu nedenle hastanın hekime söylediği balgam gittikçe, koyulaştı, sarardı, yeşillendi sözleri hekimin kişiye Antibiyotik tedavisinde balgam sökücü ilaçlar vermesi gerektiğini destekler. Eğer balgam beYaz köpük şeklindeyse kişi çıkarmakta zorluk çekmiyorsa yapacağı şey her gün düzenli olarak su içmektir.

  Geçirilen gribe bağlı olarak balgam oluşabilir, bu şekilde oluşan balgamlar için bol sıvı almak gerekir, sıvılar balgamı söktürmeye yardımcı olacaklardır. Balgamda kan gözükmeye başlanmışsa uygulanacak tedavi önce tetkiklere bağlıdıır yani önce kanamanın neden oluştuğu saptanmaya çalışılır. Eğer kronik bronşite bağlı bir kanlı balgamsa nefes darlığıda oluşacaktır, antibiyotikler, balgam sökücüler kişiye verilir.

  Yarım litre suya 7-8 tane keçi boynuzu atarak kaynatın ve bunun suyunu için. 3 gün sonra balgamın nasıl söküldüğünü sizde farkedeceksiniz. Özellikle sigara içen kişilerin bu kürü kullanmasını tavsiye ederiz.
   


Sayfayı Paylaş